Mistraly míří do Egypta

Mistraly míří do Egypta
Autor fotografie: „Tonnerre mg 5896“ od Rama – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 2.0 fr via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto - Mistral
23 / 09 / 2015, 22:00

Vrtulníkové lodě Mistral, které Francie nedodala Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině konečně našly nového majitele.

Francouzský prezident Hollande dohodl se svým egyptským kolegou Abdelem Fattáhem al-Sísím podmínky prodeje dvou lodí třídy Mistral, které byly původně určeny pro ruské námořnictvo. Egypt bude jednu loď používat ve Středozemním moři, druhá bude v Rudém moři.

COSTA Toulon 26/6

Cena lodí pro Egypt je 950 miliónů Eur.

"Dohodli se na principu a podmínkách, za kterých obě válečná plavidla Mistral koupí Egypt," uvedla podle tiskových agentur prezidentská kancelář v prohlášení k úterní dohodě s egyptským prezidentem Abdal Fattáhem Sísím.

Jedna loď Mistral je schopna nést 16 vrtulníků a 1000 vojáků.

Zdroj: Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace