Legíny dolů, jinak neletíte. Americké aerolinky odepřely zaměstnankyním benefit

Legíny dolů, jinak neletíte. Americké aerolinky odepřely zaměstnankyním benefit
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: letiště
28 / 03 / 2017, 09:00

Dvě dívky nebyly vpuštěny do letadla. Jejich oblečení nebylo ,,vyhovující" letu.

Pracovnice americká letecké společnosti United Airlines odmítla vpustit do letadla na denverském letišti dvě dívky, které měly na sobě přiléhavé kalhoty -  legíny. Aerolinky zdůvodnily svůj krok jednak tím, že nemusí pustit do letadla osoby, které nejsou ,,správně oblečené", jednak tím, že dívky letěly na speciální průkaz United Airlines. To je jeden ze zaměstnaneckých benefitů, díky kterému lze cestovat levněji či zcela zdarma. Tito cestující vlastně navenek zastupují společnost a jsou od nich proto vyžadovány vyšší nároky na reprezentativní oblečení.

Nicméně společnost United Airlines k tomu dodaly, že toto rozhodnutí přenechávají na svých agentech pracujících na letišti. Mluvčí aerolinek řekl, že oděv obou dívek nebyl v tomto případě ,,v souladu" s předepsanými pravidly oblékání společnosti United Airlines  

 

 

Tento důvod však rozzlobil aktivistku ze skupiny ,,Mámy požadují akci" Shannon Wattsovou, která byla svědkem incidentu a posléze jej zveřejnila na svém Twitteru. Wattsová napsala, že pracovnice American Airlines na obě dívky naléhala, ať se převlečou, nebo si na legíny navlečou jinou vrstvu oblečení.

,,Ona (pracovnice aerolinek) je nutí k tomu, aby se převlékly, nebo si přes legíny navlékly jiné oblečení. Odkdy United Airlines dohlíží na ženské oblečení?", napsala aktivistka na svůj Twitter. Wattsové i jiným uživatelům sociálních sítí se rozhodnutí aerolinek nelíbí a považuje je za ,,svévolné a sexistické". Namítá také, že legíny či jogínské kalhoty jsou naopak pro ženy při letu pohodlné.

 

související: VIDEO: V Hamburku evakuovali letiště. Přes 60 lidí se nadýchalo neznámého plynu

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku