Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Brexit
Podle průzkumu, který realizovala agentura Opinium, a v němž respondenti odpovídali na otázky spojené s vyjednáváním o Brexitu, nepovažují mladí Angličané ve věku 18-34 let nepovažují téma imigrace za důležité.
Na stupnici důležitosti se téma imigrace umístilo v průzkumu až na posledním místě mezi dalšími 22 prioritami, které souvisí s probíhajícími jednáními o Brexitu, jež vede britská premiérka Theresa Mayová.
Imigrace tak skončila za takovými prioritami, jako jsou například dostupnost pracovních příležitostí či ochrana lidských práv.
Co se týče číselného vyjádření, průzkum společnosti Opinium ukázal, že na stupnici od 0 - 10 dostalo téma imigrace průměrnou známku 5,85. Nad ním se umístila potřeba sdílet kulturu mezi zeměmi EU (průměrná známka 6,34) a zmírnění chudoby (6,21).
Zajištění dostupné práce se pak umístilo jako první mezi těmito prioritami (8,02). Průzkum také zjistil, že 57% mladých Angličanů si není zdaleka jistých, že Brexit bude vyjednán tak, aby to vyhovovalo právě jejich zájmům.
Je zajímavé, že tento průzkum nereflektuje události, které následovaly bezprostředně po referendu o vystoupení Velké Británie z EU. Došlo k sérii násilných nepokojů a útokům vůči Východoevropanům, hlavně Polákům, ale i Čechům. Výsledkem bylo několik mrtvých v různých městech Velké Británie.
psali jsme:
Brexit bude stát každou domácnost až 1 250 liber za rok, spočítal britský think-thank
Zdroj: independent.co.uk