Mladí Angličané považují imigraci za nedůležité téma, ukázal průzkum

Mladí Angličané považují imigraci za nedůležité téma, ukázal průzkum
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Brexit
28 / 01 / 2017, 14:00

Podle průzkumu, který realizovala agentura Opinium, a v němž respondenti odpovídali na otázky spojené s vyjednáváním o Brexitu, nepovažují mladí Angličané ve věku 18-34 let nepovažují téma imigrace za důležité.

Na stupnici důležitosti se téma imigrace umístilo v průzkumu až na posledním místě mezi dalšími 22 prioritami, které souvisí s probíhajícími jednáními o Brexitu, jež vede britská premiérka Theresa Mayová.

Imigrace tak skončila za takovými prioritami, jako jsou například dostupnost pracovních příležitostí či ochrana lidských práv.

Co se týče číselného vyjádření, průzkum společnosti Opinium ukázal, že na stupnici od 0 - 10 dostalo téma imigrace průměrnou známku 5,85. Nad ním se umístila potřeba sdílet kulturu mezi zeměmi EU (průměrná známka 6,34) a zmírnění chudoby (6,21).

Zajištění dostupné práce se pak umístilo jako první mezi těmito prioritami (8,02). Průzkum také zjistil, že 57% mladých Angličanů si není zdaleka jistých, že Brexit bude vyjednán tak, aby to vyhovovalo právě jejich zájmům.

Je zajímavé, že tento průzkum nereflektuje události, které následovaly bezprostředně po referendu o vystoupení Velké Británie z EU. Došlo k sérii násilných nepokojů a útokům vůči Východoevropanům, hlavně Polákům, ale i Čechům. Výsledkem bylo několik mrtvých v různých městech Velké Británie.

 

psali jsme:

Brexit bude stát každou domácnost až 1 250 liber za rok, spočítal britský think-thank

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.