Mladíci napadli v metru muže, policie po nich zatím marně pátrá

Mladíci napadli v metru muže, policie po nich zatím marně pátrá
Autor: Flickr.com|Popisek: metro
18 / 09 / 2016, 18:15

Pražská policie pátrá po šesti mladících, kteří v metru bezdůvodně napadli muže.

Útok se stal 25. července večer mezi stanicemi Palmovka a Hloubětín na trase B. Napadený muž utrpěl mnohačetná poranění hlavy, která si vyžádala hospitalizaci. O případu dnes informovala policie, která hledá svědky události a zároveň žádá veřejnost o pomoc při určení totožnosti útočníků.

Šestice mladíků oslovila svou oběť okolo 21:00 ve stanici metra Palmovka. Muž s nimi ale odmítl komunikovat, načež mu začali vulgárně nadávat. Po příjezdu vlaku nastoupili útočníci i jejich oběť do stejného vozu, kde se agrese stupňovala. ,,Po několika nadávkách a výhrůžkách jeden z nich přišel k poškozenému a bezdůvodně ho udeřil pěstí do obličeje. Posléze se k útočníkovi přidal další ze skupiny a s boxerem na ruce začal bít poškozeného do obličeje," popsala událost policejní mluvčí Iveta Martínková.

Muže se zastal spolucestující, kterého útočníci také napadli. Ve stanici metra Hloubětín mladíci vystoupili. Jejich oběť dojela až na Černý Most, kde musela vyhledat lékařskou pomoc. O případných zraněních muže, který se napadeného zastal, policie nemá informace.

Policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Totožnost útočníků se ale dosud nepodařilo určit. Kriminalisté proto dnes zveřejnili fotografie a videa pořízená bezpečnostními kamerami. ,,Policisté by ale potřebovali získat i výpovědi svědků a také muže, který se poškozeného zastal a následně se stal sám obětí útoku," uvedla mluvčí. Veškeré informace lze volat na tísňovou linku 158.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace