Mladík zemřel pro brutálním útoku v německém Bonnu.

Mladík zemřel pro brutálním útoku v německém Bonnu.
Autor fotografie: YouTube/screenshot/HOLO KLOTZ
14 / 05 / 2016, 19:45

AKTUALIZOVÁNO / 17letý Niklas P. zemřel po brutálním útoku v bonnské čtvrti Bad Godesberg. V sobotu proběhla smuteční mše v místním kostele i demonstrace místních občanů.

14.5.2016 / V Bonnu dnes protestovalo 50 "xenofobních demonstrantů" a asi 400 lidí naopak protestovalo za větší toleranci. Oba tábory oddělovalo několik desítek policistů, ale demonstrace proběhly bez incidentů. Zdroj: general-anzeiger-bonn.de

13.5.2016 / Většina německých médií zveřejnila informaci, že dnes ráno zemřel v bonnské nemocnici mladík, kterého minulou sobotu v noci napadli zatím neznámí pachatelé. Zdroj: wdr.de, welt.de, spiegel.defocus.de

Niklas se svojí partnerkou a dvěma kamarády vracel minulou sobotu z festivalu "Rhein in Flammen" domů. Dvacet minut po půlnoci byli po vystoupení z nočního autobusu ve čtvrti Bad Godesberg napadeni třemi mladíky. Ti je nejdřív slovně provokovali a když se celý konflikt vystupňoval, fyzicky je napadli.

Niklase surově povalili na zem, kopali do něj a brutálně mlátili. Ostatní se mu snažili pomoci, ale byli napadeni také. Až když jim přiběhli na pomoc další lidé, včetně jednoho taxíkáře, útočníci vzali nohy na ramena a zmizeli. Niklas byl převezen do nemocnice, ale dnes ráno těžkým vnitřním zraněním podlehl. 

Policejní mluvčí ujistil veřejnost, že pachatelé budou brzy dopadeni a že je "policie šokována brutalitou útočníků." Státní zástupce slíbil odměnu 3000 eur za informace vedoucí k dopadení pachatelů.

Policie rozmístila po celém předměstí letáky, ve kterých uvádí popis pachatelů- jsou to mladí muži ve věku od 17 do 20 let, všichni jsou "snědé pleti" s černými vlasy, letáky jsou kromě němčiny zveřejněny i v arabštině.

Alternativní mapa kriminality uprchlíků? Výsledek zamlčování a "kouzlení se slovy"?

Veřejnost spekuluje "o možném migračním pozadím pachatelů" a na sobotu už byly ohlášeny v Bad Godesbergu demonstrace pravicových skupin i  aktivistů z hnutí "Bonn proti nesnášenlivosti." 

Policie NRW Bonn

Tagy článku