Mluvčí islámských radikálů: Chceme Paříž a Jeruzalém!

Mluvčí islámských radikálů: Chceme Paříž a Jeruzalém!
Autor: Dollarphotoclub|Popisek: Mluvčí islámských radikálů: Chceme Paříž a Jeruzalém!
13 / 03 / 2015, 21:15

V nově zveřejněné nahrávce promlouvá Abu Mohammad al-Adnani a odmítá, že by islámští bojovníci utrpěli ztráty v bojích o Tikrít a slibuje útoky na Bílý dům, Big Ben, a Eiffelovu věž.

„Islámský stát přetrvá, bude jen silnější a dosáhne dalších vítězství,“  řekl Abu Mohammad al-Adnani v záznamu. Uvádí, že vůdce abú Bakr Bagdádí přijal slib věrnosti radikálních islamistů z Nigérie Boko Haram, což prohlásil za vítězství muslimských bratří v západní Africe a vyzval muslimy, aby emigrovali do této oblasti.

Na nahrávce mluvčí IS ještě říká: „Židi a křesťané jsou vystrašení a slabí. Slabí a zbabělí nemohou dosáhnout vítězství.“ a doplňuje: "Židé a křesťané mají dvě možnosti: buď konvertovat k islámu, nebo zaplatit cenu nejvyšší, až jejich armády vyženeme z Mohamedova poloostrova, z Jeruzaléma a všech muslimských zemí!"

IS se soustředí nejen na západní metropole, ale především na města v okolních muslimských státech. „Chceme Kábul, Karáčí, Rijád, Teherán, Bagdád, Damašek, Jeruzalém, Káhiru, San‘á, Dauhá, Abú Dhabí, a Ammán. Muslimové se vrátí k moci a budou vládnout všude,“ blábolí propagandistický mluvčí. 


Zdroj: ynetnews.com, video: wochit General News

Psali jsme také:

Bitva o Tikrít: Irácká armáda ovládá 75 procent města

Bojovníci IS v Iráku při ústupu používají chemické zbraně. Co přijde dál?

Pomohou české zbraně irácké armádě proti islámským radikálům?

Kuvajtský islámský kazatel: Zničte Sfingu a pyramidy!

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace