Mluvící auta od BMW? Světoznámá automobilka plánuje pro své vozy hlasovou asistentku Alexu od Amazonu

Mluvící auta od BMW? Světoznámá automobilka plánuje pro své vozy hlasovou asistentku Alexu od Amazonu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: BMW
09 / 10 / 2017, 13:00

Světoznámá automobilka potvrdila, že od roku 2018 budou mít její auta zabudovaného hlasovou asistentku Alexu od Amazonu.

BMW oznámila, že do svých vozů bude v roce 2018 instalovat hlasovou asistentku Alexu od Amazonu. Hlasovou asistentku Alexu bude nabízet BMW ve vybraných vozech již od poloviny příštího roku.

psali jsme: Terminátor se vrací do vašeho obýváku. Jako multimediální reproduktor

Partnerství BMW a Amazonu, jehož výsledkem bude zabudování hlasovou asistentku Alexy do aut, navazuje na předchozí spolupráci, kdy Alexa dostala nové funkce, které se realizovaly prostřednictvím aplikace BMW Connected. Alexa tak mohla majitele vozu například informovat o stavu benzinu. Alexa má přinést řidiči vozů BMW především větší uživatelský komfort.

Integrace systému hlasové asistentky bude založen v použití v mikrofonů zabudovaných v autech BMW, což usnadní komunikaci řidiče s hlasovým asistentem. Nad palubní deskou bude mít řidič k dispozici vizualizovanou nabídku funkcí, které Alexa nabízí. Té pak může udělovat různé pokyny, jež budou například zahrnovat přehrávání zpráv či počasí. Alexa však také bude moci po příslušném pokynu třeba otevřít garážová vrata.

psali jsme: Jaguar vyvíjí ,,chytrý" volant s vlastní umělou inteligencí. Bude jej možné aktivovat hlasem

Hlasová asistentka Alexa bude představovat v rámci spolupráce Amazonu a BMW vážného soupeře pro další aplikace, jako je CarPlay od Applu či Android Auto od Googlu.

BMW ovšem není jedinou automobilkou, která Alexu bude instalovat do aut. Ford představil funkce Alexy na počátku tohoto roku v rámci své platformy SYNC na veletrhu spotřební elektroniky CES.

 

Zdroj: techcrunch.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.