Mnichovská bezpečnostní konference o víkendu probere nejožehavější bezpečnostní témata

Mnichovská bezpečnostní konference o víkendu probere nejožehavější bezpečnostní témata
Autor fotografie: redakce|Popisek: ilustrační foto z konference
14 / 02 / 2018, 17:30

Vláda na svém dnešním jednání schválila, že na víkendovou konference pojede za Českou republiku místopředseda vlády a ministr zahraničí Martin Stropnický. Původně měl na 54. bezpečnostní konferenci jet i premiér Babiš. Jedná se o největší akci svého druhu letošního roku o které přineseme aktuální informace.

S premiérem měli původně jet na konferenci také ministři Stropnický a Šlechtová. Minulý ročník navštívil právě Martin Stropnický, který byl tehdy ministrem obrany. Premiér svou účast ze zdravotních důvodů zrušil. Nyní se řeší, zda konferenci nakonec pojede ministryně Šlechtová.

Agenda letošního ročníku konference se zaměřuje zejména na budoucíúlohu Evropské Unie jako globálního aktéra a její vztahy se světovými velmocemi, Ruskem a USA. Navíc se na ní bude projednávat rostoucí hrozba liberálního mezinárodního řádu a četné konflikty z evropském okolí. Tím jsou myšleny zejména zhoršující se vztahy mezi zeměmi Blízkého východu a politický vývoj v oblasti Sahelu. Konference se jistě nevyhne otázkám zbojení a situace kolem KLDR.

Mnichovská bezpečnostní konference se schází již několik let a řeší se na ní aktuální politické a bezpečnostní aspekty současnosti. Mezi řečníky patří například americký viceprezident, předseda Evropské komise nebo predstavitelů několika desítek států. Na letošním ročníku vystoupí například Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, předseda Evropské komise Jean Claude Juncker, Izraelský premiér Benjamin Netanjahu nebo ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.