Mobil personální šéfa Bílého domu Kellyho možná napadli hackeři

Mobil personální šéfa Bílého domu Kellyho možná napadli hackeři
Popisek: hacker
06 / 10 / 2017, 08:30

Soukromý mobilní telefon personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho byl zřejmě vystaven útoku, napsal americký zpravodajský server Politico. Podle vládních činitelů, na něž se server odvolává, panují obavy, že se hackeři nebo agenti cizí vlády mohli dostat k uloženým datům.

Možný útok se odehrál zřejmě už loni v prosinci, tedy těsně předtím, než se Kelly stal členem americké vlády. V lednu bývalého generála prezident Donald Trump jmenoval ministrem pro vnitřní bezpečnost, personálním šéfem Bílého domu se Kelly stal v červenci.

Podle serveru Politico se na problém s telefonem přišlo v okamžiku, kdy Kelly předal svůj mobil k opravě technickému oddělení prezidentské kanceláře. Stěžoval si, že aparát nefunguje dobře a programové vybavení se neaktualizuje. Není jasné, zda z telefonu unikla nějaká data, případně jaká.

Kelly svůj privátní mobil často nevyužíval, po nástupu do vládních funkcí se spíš spoléhal na úřední komunikační prostředky, píše Politico.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace