Mobilní aplikace varuje před teroristickým útokem

Mobilní aplikace varuje před teroristickým útokem
Popisek: Ilustrační foto
08 / 06 / 2016, 16:30

Francouzská vláda vydala mobilní aplikaci pro varování veřejnosti v případě teroristického útoku. Aplikace byla vydána před začátkem fotbalového turnaje Euro 2016, který začíná v pátek.

Aplikace upozorní uživatele na základě geolokace v případě podezření na útok, oznámilo ministerstvo vnitra ve svém prohlášení. Podle vlády aplikace byla vyvinuta po listopadových útocích v Paříži. Kdy bylo zabito 130 lidí.

V úterý britské ministerstvo zahraničí varovalo, že stadiony, zóny fanoušků a dopravních centra mohou být cíle pro teroristický útok během fotbalového turnaje.

Uživatelé aplikace se budou moci přihlásit se k odběru oznámení v až osmi různých geografických zónách, mimo své aktuální pozice.

Oznámení bude nabízet stručný popis co se stalo, a také rady, jak zůstat v bezpečí. Telefon nebude vibrovat, nebo vydávat jakýkoli zvuk, aby se zajistilo, že každý, kdo se schovává na místě útoku neupozorní útočníky.

Vláda zdůrazňuje, že bude chránit soukromí uživatelů. Novější verze aplikace budou také upozorňovat uživatele na jiné druhy mimořádných událostí, jako povodně, nebo průmyslové havárie.

Aplikace je k dispozici ke stažení pro telefony se systémem iOS a Android.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace