Mobilní aplikace varuje před teroristickým útokem

Mobilní aplikace varuje před teroristickým útokem
Popisek: Ilustrační foto
08 / 06 / 2016, 16:30

Francouzská vláda vydala mobilní aplikaci pro varování veřejnosti v případě teroristického útoku. Aplikace byla vydána před začátkem fotbalového turnaje Euro 2016, který začíná v pátek.

Aplikace upozorní uživatele na základě geolokace v případě podezření na útok, oznámilo ministerstvo vnitra ve svém prohlášení. Podle vlády aplikace byla vyvinuta po listopadových útocích v Paříži. Kdy bylo zabito 130 lidí.

V úterý britské ministerstvo zahraničí varovalo, že stadiony, zóny fanoušků a dopravních centra mohou být cíle pro teroristický útok během fotbalového turnaje.

Uživatelé aplikace se budou moci přihlásit se k odběru oznámení v až osmi různých geografických zónách, mimo své aktuální pozice.

Oznámení bude nabízet stručný popis co se stalo, a také rady, jak zůstat v bezpečí. Telefon nebude vibrovat, nebo vydávat jakýkoli zvuk, aby se zajistilo, že každý, kdo se schovává na místě útoku neupozorní útočníky.

Vláda zdůrazňuje, že bude chránit soukromí uživatelů. Novější verze aplikace budou také upozorňovat uživatele na jiné druhy mimořádných událostí, jako povodně, nebo průmyslové havárie.

Aplikace je k dispozici ke stažení pro telefony se systémem iOS a Android.

Zdroj: BBC

Tagy článku