Mobilní aplikace zajistí bezpečí na pracovišti

Mobilní aplikace zajistí bezpečí na pracovišti
17 / 08 / 2016, 04:45

Nástrahy čekají doslova na každém rohu – při cestě ve večerních hodinách domů, když děti jdou samy do zájmového kroužku či na tábor, nebo během jízdy městskou hromadnou dopravou.

Praha, 16. srpna 2016 – Nebezpečí ovšem nečíhá pouze ve veřejných prostorech, ale může na nás čekat i doma nebo v rámci našeho pracoviště. V jakých zaměstnáních se můžeme obávat o naši bezpečnost? Krotitel lvů v cirkuse? Hasič? Asistentka kouzelníka? Barmanka v nočním klubu?

Zaměstnání může být nebezpečné místo a může zde dojít jak ke zraněním, tak i úmrtí. Dokazují to statistiky Státního úřadu inspekce práce a Výzkumného ústavu bezpečnosti práce z roku 2015. Nejčastější situace s fatálním koncem jsou autonehody, pády z výšky nebo obsluha technických zařízení a strojů. Nejnebezpečnější povolání z hlediska smrtelných úrazů za uplynulý rok v rámci České republiky měli řemeslníci, zpracovatelé a opraváři. Za celý loňský rok se událo 41 441 pracovních úrazů, z toho 122 smrtelných a 1299 závažných. Je ale na místě se preventivně chránit i v práci, která se nebezpečná zdát nemusí.

Mobil na pracovišti může chránit

Chytrý telefon s mobilní aplikací (například Safety Guard) může pomoci zaměstnancům a hlavně jejich zaměstnavatelům. Díky používání aplikace lze snížit riziko úrazu, zranění, nebo napadení v práci. Tím se významně snižuje stres a obavy zaměstnanců, kteří pracují sami v terénu. Také lze zaměstnancům ukázat, že firmě záleží na jejich bezpečí, ať už v pracovní době nebo mimo ni.

"Jako ředitel největšího kancelářského kávového servisu v České republice jsem zodpovědný za ochranu našeho nejcennějšího zdroje, našich lidí. Každý den máme desítky techniků v terénu či na schůzkách se zákazníky po celé republice. Pro jejich ochranu jsme si vybrali nouzovou mobilní aplikaci Safety Guard, protože automaticky upozorňuje management společnosti a spojuje naše zaměstnance s 24 hodinovým monitorovacím centrem, když se ocitnou v nouzi." říká Mark Zicha, ředitel společnosti Coffee Experts.

A ve kterých zaměstnáních a při jakých situacích může aplikace Safety Guard zajistit zaměstnancům větší pocit bezpečí a ochrany? Kde všude vás může nebezpečí spojené s prací potkat? Některá nebezpečí však nemusí čekat jen v práci, ale přichází hned po skončení pracovní doby.

Nebezpečí v nočních hodinách

Pokud pracujete v noci, nebo pozdě večer, nemusí být nebezpečná ani tak profese, ale spíše cesta domů. Obzvláště pro ženy, které pracují například jako servírky či barmanky. V těchto případech je dobré se chránit proti potenciálním násilníkům, kteří si v baru mohli svou kořist vyhlídnout. Pro ženy, například zdravotní sestřičky, které jsou nuceny parkovat na velkých a málo osvětlených parkovištích, nemusí být noční návrat domů také 100% bezpečný. V rámci těchto situací může pomoci režim cesta od Safety Guard, stačí si před odchodem z práce nastavit přesný plán očekávané trasy. Pokud se stane cokoliv nečekaného nebo je skutečná trasa jiná, je spuštěn poplach a jsou informováni jak vybraná telefonní čísla, tak i monitorovací centrum. 

Nebezpečí opuštěných a neznámých míst

Pracujete jako dřevorubec v odlehlých místech, kde není ani živáčka? Nebo je vaše práce přímo spojená s cestováním a poznáváním neznámých a nových míst, například zahraniční obchodní cestující. Mobilní aplikace Safety Guard může pomoci v nesnázích. Pokud je vaše práce samostatná a v blízkém okolí není nikdo, kdo by nabídnul pomoc, je mobilní aplikace to pravé. Informace dojde jak do Monitorovacího centra, které se postará o patřičnou pomoc, ale také zaměstnavateli a blízkým poškozeného. V rámci jednoho zatřepání telefonem se o nebezpečné situaci dozví mnoho lidí v krátkém časovém úseku, kdy právě čas může hrát důležitou roli.

Nebezpečí poznávání neznámých lidí

Jste ve vaší práci v každodenním kontaktu s cizími lidmi? Pracujete například jako sociální pracovnice, kde navštěvujete rodiny a lidi v těžkých životních situacích? Působíte jako realitní makléřka nebo pošťačka a denně se sama setkáváte se spoustou cizích lidí na cizích místech?

Strach mohou mít také taxikáři nebo taxikářky, jejich práce je založená na styku s neznámými lidmi během celé pracovní doby. Před kontaktem s cizím člověkem stačí pouze využít režim schůzka. Tato funkce automaticky spustí poplach, jakmile vyprší nastavený čas. Kdykoliv se účastníte jednání na neznámém místě nebo s neznámými klienty, nastavte předpokládaný čas jednání a uveďte poznámky o tom, kde a s kým jste. Časový odpočet můžete kdykoliv ručně ukončit nebo prodloužit dle aktuální potřeby.

Mark Zicha dodává: "Během několika sekund jsem informován o tom, pokud je některý z mých zaměstnanců v nebezpečí a potřebuje pomoc. Navíc jsem svědkem mimořádné situace díky živě přenášenému videu. Služba nám také umožňuje posílat upozornění o stavu vozovky za každého počasí, nebo další důležité informace. Safety Guard chrání své lidi a dává mi komfort vědomí, že jsou všichni zaměstnanci z Coffee Experts v bezpečí. Jako bonus navíc mohou zaměstnanci používat aplikaci mimo pracovní dobu, což je velká přidaná hodnota a pracovní benefit. Je to prospěšné pro všechny zúčastněné strany."

O Safety Guard – Pomoc v nebezpečí

Safety Guard je mobilní aplikace propojená s osobní monitorovací službou, která hlídá non-stop bezpečí svých klientů. Jakmile uživatel spustí aplikaci ve svém mobilním telefonu, je okamžitě a v reálném čase pod dohledem a ochranou monitorovacího centra Safety Guard. V případě aktivace poplachu operátoři centra, kteří jsou speciálně školeni na zásahy v nebezpečných situacích, zhodnotí aktuální stav, bezprostředně poradí a souběžně zprostředkují pomoc příslušné složky - Policie ČR, záchranné služby, hasičského sboru. Navíc je informace o poplachu okamžitě rozeslána SMS a emailem vybraným kontaktům. Více informací na safetyguard.cz a více o tom, co všechno přináší Safety Guard pro firmy, naleznete ZDE.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace