Moderátorka Tereza Pergnerová: Roční vězení s podmínkou za prodej a distribuci pervitinu své závislé příbuzné

Moderátorka Tereza Pergnerová: Roční vězení s podmínkou za prodej a distribuci pervitinu své závislé příbuzné
17 / 12 / 2018, 17:00

Moderátorská hvězda Tereza Pergnerová ( 1974) byla odsouzena v roce 2004 na rok vězení s ročním odkladem za distribuci drog. Ty měla prodávat manželce svého bratra.

Pergnerová byla závislá na pervitinu a heroinu od roku 1994, kdy moderovala televizní hitparádu ESO. Její závislost se postupem času prohlubovala, nakonec byla v roce 2003 přistižena bulvárními novináři, jak sedí ve svém terénním  autě s jehlou v žíle.

psali jsme: František Sahula: Rval se, pil, ale do basy se dostal kvůli neplacení alimentů. Zatklo ho komando v černých kuklách. Seděl celkem tři měsíce, pak ho zabili

Pergnerová po rozsudku o distribuci drog prohlásila, že byla odsouzena za něco, co neudělala. "Jsem zklamaná a smutná, protože vychovávám tříletého kluka a říkám mu, jak funguje tenhle svět, a najednou ho budu muset učit jiným věcem,“ prohlásila bývalá moderátorka bezprostředně poté, co opustila soudní síň. K soudu jí doprovodila její matka, která s sebou přivedla i tříletého syna.

Syn byl předtím Pergnerové odebrán z péče a svěřen do péče babičky, tedy matky Pergnerové. V roce 2005 ho však Pergnerová získala zpátky.

Odsouzení Pergnerové za distribuci drog stálo a padalo s výpovědí Gabriely Černé, manželce bratra moderátorky. Černá však svou výpověď několikrát změnila. Tvrdila například, že drogy kupovaly spolu, že jí Pergnerová dávala peníze a ona si pak kupovala drogy sama. Vypověděla také, že už si skoro nic nepamatuje, protože  „v tom tehdy už lítala skoro 12 let“.

psali jsme: Zakázaná kniha o Karlovi Gottovi: Schyluje se k velké bitvě právníků. Blíží se konec českého bulváru, nebo jen přišel čas naladit si banjo

„Fetovaly jsme spolu, ale Tereza mě do drog nikdy nenutila, já sama jsem byla v té době těžký feťák," prohlásila Černá ve výpovědi.

Pergnerová se s rozsudkem nikdy neztotožnila. Vězení se vyhnula a podstoupila několik odvykacích léčení. Později se jí narodilo druhé dítě, dcera.

psali jsme: Herec Marián Labuda zabil dvě ženy, matku s dcerou, které seděly na svodidlech uprostřed dálnice

Tereza Pergnerová „udělala kariéru“ coby moderátorka pořadu ESO na TV Nova. V krátké době se stala idolem teenagerů. Její televizní pozdrav "Čágo belo, šílenci" zlidověl. Na Nově skončila Pergnerová po čtyřech letech právě kvůli závislosti na pervitinu.

Poté, co se vymanila ze závislosti na drogách, moderovala Pergnerová na TV Prima řadu reality show Vyvolení a další pořady.

Otec Pergnerové Eduard Pergner byl úspěšný písňový textař. Psal pod pseudonymem Boris Janíček. Písně s jeho texty zpívali např. Jitka Zelenková, Karel Gott, Petr Spálený nebo Michal Penk. Mezi nejznámější z jím otextovaných písní patří např. Ty mi smíš i lhát, Josefína nebo Děti ráje.Byl scenáristou filmů Strašidla z Vikýře, Discopříběh a Discopříběh 2.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace