Modernizované BVP IFV Šakal na EUROSATORY 2014

Modernizované BVP IFV Šakal na EUROSATORY 2014
Autor fotografie: EXCALUBUR ARMY |Popisek: Modernizované BVP IFV Šakal se na EUROSATORY 2014
14 / 08 / 2014, 10:30

AKTUALIZOVÁNO / Česká firma EXCALUBUR ARMY představila na mezinárodním veletrhu obranných technologií EUROSATORY 2014, který se konal v červnu v Paříži prototyp modernizovaného bojového vozidla Šakal. Podívejte se na VIDEO (říjen 2014)
Zdroj: EXCALIBUR ARMY

Kromě modernizovaného BVP IFV Šakal se na EUROSATORY poprvé představila i varianta BVP s dálkově ovládanou věží Samson od izraelského výrobce Rafael.

BVP ŠAKAL

„Spolupráce se špičkovým izraelským výrobcem osvědčuje vysokou úroveň českého obranného průmyslu a společnosti EXCALIBUR ARMY,“ říká marketingový manažer společnosti Lukáš Novotný. Tato varianta doplňuje modernizované BVP Šakal, které má dálkově ovládanou věž slovenské výroby od firmy EVPÚ.

BVP Šakal vzbudilo velkou pozornost u návštěvníků a zákazníků z několika kontinentů (Evropa, Asie, Jižní Amerika), konkrétně např. z Pákistánu a Indie. Všichni zákazníci slyšeli na obrovskou výhodu v poměru cena/výkon. I když se jedná o pásové bojové vozidlo na úrovni 21. století, jeho cena je o desítky procent nižší než u konkurence.

Přitom obsahuje všechny moderní prvky: motor Caterpillar C9.3, který přináší oproti původní pohonné jednotce násobně vyšší výkon, dálkově ovládanou věž, která může být osazena řadou zbraňových systémů, pozorovacích a průzkumných přístrojů pro viditelnost a přehled ve dne i v noci bez ohledu na počasí, šifrovanou hlasovou i datovou komunikaci a posílenou protiminovou ochranu důležitou zejména pro nasazení v asymetrických konfliktech.

Další velká úspora vzniká v průběhu životního cyklu, protože náklady na servis, logistiku či výcvik se v zásadě nezvyšují oproti původnímu vozidlu BVP. Tato výhoda se obzvlášť týká armád, které již platformu BVP provozují (tedy i Armáda ČR a Ozbrojené síly SR).

Účast společností EXCALIBUR ARMY a TATRA TRUCKS na mezinárodním veletrhu obranných technologií EUROSATORY, které byly vůbec největší prezentací českých firem na této akci, je důkazem, že EXCALIBUR ARMY s výrobní základnou ve Šternberku ve spojení s TATRA TRUCKS, tradičním kopřivnickým výrobcem terénních užitkových automobilů, představuje silné a stabilní uskupení.

BVP ŠAKAL

Aktuálně- video (zdroj: YouTube)

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.