Mohamed Abdeslam byl propuštěn z práce. Kvůli bratrovi?

Mohamed Abdeslam byl propuštěn z práce. Kvůli bratrovi?
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Belgie
13 / 04 / 2016, 17:00

Bratr údajného teroristy Salaha Abdeslama, Mohamed, byl propuštěn ze zaměstnání údajně kvůli ,,narušení" důvěry.

Mohamed Abdeslam, bratr údajného teroristy Abdeslama, byl propuštěn z práce. Mohamed pracoval ve správě problematické čtvrti Molenbeeku, kde měl na starosti PR, tedy vztahy s veřejností. Starostka Francoise Schepmansová této části vysvětlila, že došlo ke ztrátě důvěry, proto byla s Mohamedem ukončena pracovní smlouva. 

Mohamed Abdeslam pracoval v imigračním oddělení, z něhož byl začátkem týdne ,,odejit". Do jaké míry souvisí jeho propuštění souvisí se zatčením bratra Abdeslama, lze jen spekulovat, nicméně může to být jeden z hlavních důvodů. Je tedy možné, že skončil kvůli imagi ,,bratra atentátníka", což vrhalo negativní stín na Molenbeek i celou Belgii. Prý nebyl propuštěn pro nějakou závažnou pracovní chybu.

Mohamed Abdeslam se vždy za svého bratra ,,bil". Po jeho návštěvě ve vězení začátkem dubna prohlásil, že jeho bratr ušetřil lidské životy, když se nakonec neodpálil na fotbalovém stadionu. Veřejnosti citoval jeho slova, když řekl, že ,,kdyby chtěl, mohlo být více obětí. Naštěstí jsem nedokončil svou práci do konce". Mohamed se snažil roli svého bratra v atentátech minimalizovat. 

Zdroj: dhnet.be

Tagy článku