Mohou se teroristé skrývat mezi bezdomovci v pařížském metru?

Mohou se teroristé skrývat mezi bezdomovci v pařížském metru?
Autor fotografie: Wikipedia/Janericloebe|Popisek: Station Jaures der Métrolinie 5 in Paris
16 / 01 / 2016, 17:00

Džihádisté vydávající se za bezdomovce by se stali "neviditelnými".

Dva francouzští senátoři zveřejnili zprávu, ve které vyjadřují obavy, že by se islámští radikálové mohli vydávat za bezdomovce v pařížském metru. Podle nich by takto převlečení teroristé "splynuli s davem" a mohli by velmi snadnou zaútočit na dopravní systém francouzské metropole. Zdroj: rt.com

Senátoři Alain Fouché a Francois Bonhomme se domnívají, že bezpečnostní opatření v pařížském metru jsou nedostatečná. "Teroristé se mohou přimíchat mezi lidi bez domova, kteří spí každou noc v pařížském metru a mohou zneužít tuto příležitost k provedení libovolného počtu útoků," uvedli pro místní tisk.

Každou noc v pařížském dopravním systému přespává kolem 300 lidí bez přístřeší. Pokud se nepodaří tyto bezdomovce přesunout na jiná místa, navrhují senátoři, aby byly posíleny policejní hlídky a byl instalován větší počet záznamových kamer. 

Ve Francie stále platí tříměsíční výjimečný stav, který byl vyhlášen 13. listopadu po sérii ničivých teroristických útoků. V celé zemi byly zesíleny bezpečnostní kontroly především v dopravních uzlech a jsou kontrolována zavazadla i cestující.

V prosinci loňského roku byla na pařížských letištích provedena mimořádná bezpečnostní kontrola, při které bylo mezi pomocným personálem letišť identifikováno 70 islámistických radikálů. Už tehdy existovalo podezření, že další mohou být mezi zaměstnanci pařížské veřejné dopravy. 

 

Tagy článku