Mohou se teroristé skrývat mezi bezdomovci v pařížském metru?

Mohou se teroristé skrývat mezi bezdomovci v pařížském metru?
Autor fotografie: Wikipedia/Janericloebe|Popisek: Station Jaures der Métrolinie 5 in Paris
16 / 01 / 2016, 17:00

Džihádisté vydávající se za bezdomovce by se stali "neviditelnými".

Dva francouzští senátoři zveřejnili zprávu, ve které vyjadřují obavy, že by se islámští radikálové mohli vydávat za bezdomovce v pařížském metru. Podle nich by takto převlečení teroristé "splynuli s davem" a mohli by velmi snadnou zaútočit na dopravní systém francouzské metropole. Zdroj: rt.com

Senátoři Alain Fouché a Francois Bonhomme se domnívají, že bezpečnostní opatření v pařížském metru jsou nedostatečná. "Teroristé se mohou přimíchat mezi lidi bez domova, kteří spí každou noc v pařížském metru a mohou zneužít tuto příležitost k provedení libovolného počtu útoků," uvedli pro místní tisk.

Každou noc v pařížském dopravním systému přespává kolem 300 lidí bez přístřeší. Pokud se nepodaří tyto bezdomovce přesunout na jiná místa, navrhují senátoři, aby byly posíleny policejní hlídky a byl instalován větší počet záznamových kamer. 

Ve Francie stále platí tříměsíční výjimečný stav, který byl vyhlášen 13. listopadu po sérii ničivých teroristických útoků. V celé zemi byly zesíleny bezpečnostní kontroly především v dopravních uzlech a jsou kontrolována zavazadla i cestující.

V prosinci loňského roku byla na pařížských letištích provedena mimořádná bezpečnostní kontrola, při které bylo mezi pomocným personálem letišť identifikováno 70 islámistických radikálů. Už tehdy existovalo podezření, že další mohou být mezi zaměstnanci pařížské veřejné dopravy. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.