Mohou za požár uprchlické ubytovny v Düsseldorfu azylanti? Policie už dva zatkla

Mohou za požár uprchlické ubytovny v Düsseldorfu azylanti? Policie už dva zatkla
Autor fotografie: YouTube/screenshot
08 / 06 / 2016, 22:30

AKTUALIZOVÁNO / Běžencům nechutnalo jídlo, tak podpálili ubytovnu.

8.6.2016 / Za požár můžou podle německé prokuratury a policie dva z uprchlíků, uvedla agentura DPA. Jedná se o dva Severoafričany, kteří byli nespokojeni s podmínkami a poměry v ubytovacím zařízení. Oheň pak založili při hádce o kvalitě jídla. "Museli jsme to udělat, aby se něco změnilo," řekl jeden z obviněných novinářům. Prokuratura vyšetřuje případ jako žhářství a pokus o vraždu. Zdroj: aktualne.cz

22:00 / List Rheinische Post s odvoláním na zdroje německé policie informoval, že v souvislosti s incidentem se vyšetřuje šest migrantů a že nic nenasvědčuje xenofobnímu útoku. Identitu předvedených policie nesdělila, podle médií je mezi nimi nejméně jeden člověk ze Sýrie a jeden z Iráku.

17:15 / V areálu düsseldorfského výstaviště na západě Německa začala kolem poledne hořet hala, která se využívá jako ubytovna pro uprchlíky. Německá policie už zatkla dva azylanty podezřelé z jejího úmyslného podpálení. Všech 282 azylantů se podařilo včas evakuovat, 24 z nich bylo přiotráveno kouřem. Podle serveru rp-online.de se jednalo výhradně o muže. Příčina požáru zatím není známa. Ale už během zásahu policie zatkla dva uprchlíky, kteří jsou podle vyšetřovatelů podezřelí ze žhářství. Policie to odmítla komentovat. Jeden z mužů byl zatčen v okamžiku, kdy nabízel reportérce deníku Rheinische Post záběry natočené uvnitř hořící haly. 

Podle hasičů neexistuje zatím žádný důkaz o tom, že by se jednalo o zásah zvenčí, rovněž je ale nepravděpodobná technická závada, protože se oheň rozšířil velice rychle do celého objektu. 

Na místě zasahovalo na 70 hasičů, kterým se podařilo kolem druhé hodiny odpoledne dostat oheň pod kontrolu. Nad městem bylo z dálky vidět sloup černého dýmu.

Město Düsseldorf svolalo krizový štáb, spolková země Severní Porýní-Westfálsko mezitím přislíbila finanční pomoc. Zdroj: rozhlas.cz

 

 

Tagy článku