Mohu dětem ,,okořenit" zmrzlinu podle práva šaría? Imigranti chtěli otrávit mateřskou školku

Mohu dětem ,,okořenit&quote; zmrzlinu podle práva šaría? Imigranti chtěli otrávit mateřskou školku
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: zmrzlina
18 / 01 / 2017, 16:00

Zákeřný útok plánovali dva mladí imigranti v Německu

.Vyplývá to z dopisů dvou obviněných, kteří jsou momentálně ve vězení za jiný útok. Yusuf T. se měl podílet s Muhammedem Ö. v dubnu 2016 na útoku na chrám Sikhů v německém Essenu. Měli přitom použít výbušninu, který zranila dva lidi. Dopisy Yusufa T. a jeho komplice Muhammeda Ö. byly objeveny pracovníky věznice.

Tito salafisté plánovali podle deníku Die Welt otrávit děti zmrzlinou a pak se chtěli následně odpálit.

Muhammed Ö. se komplice ironicky v dopiu ptá, zda ,,může okořenit zmrzlinu podle práva šaría?". v další části dopisu se ptá Yusufa T., zda by měl zmrzlinu podle práva šaría otrávit například arzenem. V dopise také píše, že pracoval jako zmrzlinář a měl by k dispozici velké množství zmrzliny pro děti.

Pak se Yusufa T. Muhammed Ö. v další části ptá, zda ,,je možné podle islámského práva znásilňovat,,odpadlé" dívky".

Podle deníku Die Welt byli oba salafisté tajným službám známí již předtím. Nyní oba imigranty čeká soud.

 

Zdroj: welt.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace