Mojí misí je zabít britskou královnu, volal čínský student s nožem na nádvoří Buckinghamského paláce

Mojí misí je zabít britskou královnu, volal čínský student s nožem na nádvoří Buckinghamského paláce
Autor: Flickr.com|Popisek: Buckinghamský palác
12 / 10 / 2016, 19:00

Pětadvacetiletý čínský student byl zadržen na nádvoří Buckinghamského paláce, když měl vyhrožovat britské královně smrtí.

Zadržený Hang Zhang, u něhož policisté našli nůž v jeho botě, vypověděl, že ,,byl na své misi zabít královnu". Totéž potom sdělil i soudu. Zhangovi se podařilo dostat se přes hlavní bránu na nádvoří, ale byl následně zadržen policií.

Žalobce pak u soudu popsal, jak se celá bizarní událost odehrála. Student prý těsně než vnikl na nádvoří Buckinghamského paláce, řekl, že potřebuje vidět královnu a že jej sleduje čínská vláda. Poté se mu podařilo hlavní branou se dostat do samotného objektu.

Podle žalobce se pak strhla rvačka s přivolanou ochrankou a přivolanou policií, která nakonec Zhanga zpacifikovala. Jednomu z policistů pak řekl, že ,,jeho misí je zabít královnu". Zhang u soudu nepřiznal vinu k obvinění, že u sebe držel útočnou zbraň.

Další soudní líčení se zřejmě psychicky nemocným studentem bude pokračovat 26. října.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace