Moskva ohlásila neúspěšný útok dronů na své syrské základny

Moskva ohlásila neúspěšný útok dronů na své syrské základny
08 / 01 / 2018, 21:00

Ruská armáda v noci na sobotu odrazila masivní útok 13 dronů na své základny v Sýrii, oznámilo v Moskvě ministerstvo obrany. Při útoku na základny Hmímím a Tartús nebyly údajně způsobeny žádné škody.

Bezpilotní aparáty byly vypuštěny ze vzdálenosti 50 kilometrů a organizátorem útoku mohla být jen země disponující "vysokými technologickými možnostmi," uvedla s odvoláním na ministerskou zprávu agentura TASS. O který stát by mohlo jít, zpráva neuvádí.

Sedm dronů zničily ruské protiraketové systémy Pancir, řízení zbylých šesti se Rusům podařilo ovládnout a tři z nich přistály, konstatovala agentura. Deset dronů mířilo na základnu Hmímím, tři na logistickou základnu Tartús, kterou ruská armáda používá k obsluze svého letectva.

Sedm nepřátelských strojů bylo sestřeleno "ve značné vzdálenosti" od základen, napsal TASS. Ze šesti dronů, jejichž navigaci ruští vojáci údajně ovládli, tři přistály na "kontrolovaném území" mimo ruské základny, další tři při pokusu o přistání explodovaly.

Žádná škoda na ruských vojenských objektech způsobena nebyla, uvedl dále TASS. Nedošlo ani ke zranění osob.

Minulý týden se v ruském tisku objevila zpráva o tom, že při útoku na základnu Hmímím ztratila ruská armáda poslední prosincový den nejméně čtyři bombardéry Su-24, dva stíhací stroje Su-35S a transportní letoun An-72. Deník to označil za největší jednorázovou ztrátu letecké techniky od ruského vstupu do válečného tažení v zemi v září 2015.

Ruské ministerstvo obrany ale krátce nato zprávu popřelo, přiznalo ovšem, že při ostřelování základny Hmímím zahynuli dva ruští vojáci.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace