MP Přerov: Červená bezpohlavní postavička na semaforu u přechodu pro chodce znamená Stůj!

MP Přerov: Červená bezpohlavní postavička na semaforu u přechodu pro chodce znamená Stůj!
Autor: Pixabay
31 / 08 / 2021, 13:00

Již několik týdnů děti spolehlivě vytáčí infantilní nápisy na obchodech „Hola, hola, škola volá!“ Zatímco učitelé navštěvují poslední lekce jógy pro vnitřní rovnováhu v nadcházejícím školním roce, rodiče s úlevou odstřihávají poslední dílky krejčovského metru. Skončily prázdniny a začíná škola. Naši strážníci jsou připraveni a každé ráno budou u vybraných přechodů pro chodce. Neuškodí však pár připomenutí a rad, které zkuste nenápadně (či nápadně) předat svým ratolestem. Třeba někde mezi kostičkami Minecraftu, nebo jako podprahové titulky u influencerky Jolandy27.

  • Rudá má rozpohybovat leda tak býka. Červená bezpohlavní postavička na semaforu u přechodu pro chodce znamená Stůj! Navíc je doplněna pomalým rytmickým „tut…tut…tut…tut.“ Zato zelená je cool (ne, není to skrytý nábor do armády, ani reklama na peprmintku), a když se k tomu přidá rychlé „tutututututu“, tak je to zkrátka šik.

  • Jsou pouhé tři pohyby hlavou, které dokážou leckoho ochránit před trvalým ochrnutím. Zhluboka se nadechneme, otevřeme oči a vyzkoušíme si to. Doleva, doprava a zase doleva.
  • V safari či zoo je přísně zakázáno chodit po zvířatech, o zebrách ani nemluvě. Tak proč si to neužít na silnici. Navíc při tom chodci vypadají fakt drsně. Asi jako Beatles.
  • Raději přijít o pár minut později než vůbec. Pokus nahnat čas přes poslední silnici na dohled školní budovy je hloupost. Čas nevrátíte. A Smrť vám kosou pochvalu ani poznámku nenapíše.
  • Hudba uklidňuje a povznáší. Nebo naopak nabudí. Nicméně se sluchátky neslyšíte zpěv ptáků ani přijíždějící auto.
  • Módní návrháři každý rok hlásí, která barva je nejvíc sexy. Univerzální je však vždy reflexní. Dá se zkombinovat s jakoukoliv jinou, je trendy a nepodléhá módním výkyvům.
  • Ačkoliv máte díky herním konzolím reakce vycepované na maximum, tak to neplatí pro rodiče a řidiče (ani pro pařany a nerdy). Na vyběhnutí zpoza stojících aut či keřů zkrátka nestihnou zareagovat včas. Jsou holt pomalejší. V porovnání s vámi jsou to zombíci.

  • Mobilní telefon je dobrý pomocník, ale špatný pán. Chytání pokémonů při chůzi, psaní zpráv či sledování tiktoku (ne, to nejsou ty malé osvěžující válečky) je velký prů… problém.
  • Až uvidíte mávající kamarády na druhé straně silnice, vzpomeňte na sirény lákající námořníky na zrádné útesy. Oni počkají, než bezpečně přejdete. Fakt.

Tak snad se všichni ve zdraví dočkají dalších prázdnin, kdy rodiče zase vytáhnout metry a učitelé pošlou k nebi zátkovou letku.

Zdroj: Městská policie Přerov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace