Muslimům a gayům vstup zakázán! Tak rozhodl starosta maďarské vesnice

Muslimům a gayům vstup zakázán! Tak rozhodl starosta maďarské vesnice
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: zakázaná oblast
08 / 02 / 2017, 09:00

Starosta obce Ásotthalom László Toroczkai se rozhodl do ní nevpouštět ani muslimy, ani gaye.

Starosta jihomaďarské vesnice se zhruba 4 000 obyvateli řekl, že tito lidé nejsou v Ásotthalomu vítáni. A to i přesto, že podle starosty jsou ve vesnici prázdné domy a obyvatelé zde ,,chybí". Chtěl by přilákat do malé vesnice na jihu Maďarska více lidí, ale jeho představou rozhodně nejsou muslimové či gayové.

Toroczkai prohlásil pro BBC, že ,,jsme bílá evropská a křesťanská populace a chceme také tak zůstat." Proto se rozhodl o zavedení tohoto opatření. Zachování tradic je podle Toroczkaie velmi důležité. Primárně chce starosta Ásotthalomu přivábit západoevropské budoucí rezidenty, protože podle Toroczkaie může migrační vlna vést ke ,,zmizení Evropy".

,,Přednostně vítáme lidi ze Západní Evropy, lidi, kteří nechtějí žít v multikulturní společnosti. Nechceme k nám lákat muslimy, protože jich zde už pár máme," prohlásil Toroczkai pro BBC. Upozornil na fakt, že velké komunity muslimů zejména v západní Evropě se nebyly schopny integrovat,  a proto nechce, aby se to samé opakovalo v jím vedené vesnici, byť se jedná o mnoho menší vzorek.

Co se týče homosexuálů, kteří nejsou také ve vesnici vítáni, Toroczkai řekl, že zavedl zákaz ,,homosexuální propagandy" a propagace homosexuálních sňatků. V roce 2015 Toroczkai na zveřejněném videu také pohrozil, že pokud do Ásotthalomu vstoupí migranti, budou chyceni a uvězněni.

 

psali jsme:

Kapitulovala italská vláda před muslimy?

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku