Můj dům, můj hrad opět ve Sněmovně

Můj dům, můj hrad opět ve Sněmovně
01 / 12 / 2015, 18:15

David Kádner, předseda výboru obrany byl pověřen vedením strany Úsvit Národní Koalice, aby opět předložil návrh zákona „můj dům, můj hrad“.

Zákon má dát právo napadeného se bránit útočníkovi, který ho napadne u něj doma všemi dostupnými prostředky a má zabránit postihu napadeného za případné ublížení útočníkovi.

Rozumný princip říká, že pokud útočník pronikne do mého obydlí, může se stát, že toho bude litovat.

„Dnes mě předsednictvo pověřilo předložením zákona „můj dům, můj hrad“, který zavádí jasné právo na obranu před útočníky. Zákon musí stát na straně napadených. Chceme, aby se občané mohli bránit kdykoli a jakkoli, když je někdo přepadne. Doufám, že zhoršená bezpečnostní situace přesvědčí poslance, že posílení institutu nutné obranu je potřeba,“ řekl poslanec David Kádner.

Zákon Kádner předloží příští týden.

Úsvit hodlá podle svého předsedy, veterána z Aghánistánu, Miroslava Lidinského předložit návrhy protiteroristických zákonů, které budou vycházet z návrhů Roberta Fica na Slovensku.

To vše přichází v době, kdy se Evropská unie snaží odzbrojit obyvatelstvo, patrně v domnění, že si teroristé chodí pro zbrojní průkaz a používají poloautomatické pušky… Eu se tak řadí mezi osobnosti světových dějin, které to viděly podobně, namátkou jmenujme Hitlera či Lenina.

„Jeden člověk s puškou je schopen kontrolovat sto neozbrojených…provádějte plošné prohlídky a za nalezené zbraně popravujte.“ (V. I. Lenin)

Interpol jasně říká, že cesta jak zabránit útokům na měkké cíle je dovolit nosit civilistům zbraně na svou obranu. V praxi to funguje například v Izraeli, kde se občané dokonce podílejí na zatýkání arabských teroristů.

Tagy článku