Můj muž mě brutálně bije jen ve chvílích, kdy mne miluje nejvíce, řekla muslimská žena o svém manželovi

Můj muž mě brutálně bije jen ve chvílích, kdy mne miluje nejvíce, řekla muslimská žena o svém manželovi
Autor: pixabay.com|Popisek: násilí
06 / 03 / 2017, 07:30

Žena z africké Mauretánie tvrdí, že bití je projevem lásky a náklonnosti.

Agentura Reuters píše o odlišných příbězích dvou žen. Jednu muslimskou ženu neustále bije její manžel, což je v africké Mauretánii poměrně častý jev, druhá  žena se kvůli domácímu násilí rozhodla rozvést.

Devatenáctiletá dívka Salimata, která pochází z muslimské Mauretánie, se provdala za muže, který ji pravidelně bije. To jí však vůbec nevadí, protože dívka pochází z rodiny, kde bití žen bylo na denním pořádku. Její matka jí vždy říkala, aby byla hrdá na to, že je z rodiny, kde se ,,lámaly ruce i nohy" manželi.

,,Cítila jsem se jako zvíře, které učí disciplíně..., postupem času jsem si ale začala říkat, že mne manžel bije jen ve chvílích, kdy mne miluje nejvíce," říká Salimata, která patří k etnické skupině Soninke. Tato skupina vnímá bití žen jako známku lásky na rozdíl od Maurů, kteří domácí násilí netolerují.

Druhá žena. Mariem Jalloová, je několik let rozvedená a ,,projevy lásky" si nachtěla nechat líbit. ,,Manžel mě pořád bil. Hluboce mne miloval, ale to mu nebránilo mě bít kvůli úplným blbostem," říká. Její nadměrně žárlivý manžel neunášel fakt, že se nezajímá jen o něho. Chtěl rozvodu za každou cenu zabránit. To se mu však nepodařilo. 

Domácí násilí páchané na ženách je v Mauritánii od roku 2001 nezákonné. Za bití manželky hrozí mužům až pět let za mřížemi. Mnoho žen ale ze strachu násilí úřadům nehlásí. Nemálo mauretánských žen totiž stále vnímá bití  jako projev ,,svérázné" lásky.

 

související: Video: Dva mladí muslimové ze Sydney plánovali útok s noži. Policie je zatkla těsně před útokem

 

Zdroj: reuters.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace