Můj program pro Nizozemí? Důsledná deislamizace společnosti, říká Geert Wilders

Můj program pro Nizozemí? Důsledná deislamizace společnosti, říká Geert Wilders
Autor: Flickr.com|Popisek: Geert Wilders
16 / 02 / 2017, 08:30

Geert Wilders má velké šance volby vyhrát.

Pokud by vyhrál Geert Wilders se svou Stranou pro svobodu volby, zasadil by se o deislamizaci nizozemské společnosti. Řekl to v interview pro jednu z nizozemských televizí. Vzhledem k tomu, že Wilders vede ve většině průzkumů, může teoreticky svou představu ,,totální deislamizace" již za měsíc, kdy se konají parlamentní volby v Nizozemí, realizovat.

Wilders prohlásil, že Nizozemí vstupuje do období ,,vlasteneckého jara" ve zjevné narážce na tzv. arabská jara. Bude to podle Wilderse období, které je v úzkém propojení s takovými událostmi, jako byl Brexit ve Velké Británii či zvolení Donalda Trumpa v USA. Wilders v rozhovoru zmínil, že Nizozemí nepotřebuje stavět zdi proti migrantům, ale je nutné místo toho obnovit důsledné hraniční kontroly, které by zachytávaly ilegály mířící do Nizozemí.

Rovněž by zakázal Korán a mešity na území Nizozemí, uzavřel by všechny muslimské školy a azylová centra. Jedná se o program, jenž ideově vychází z jeho manifestu, který prezentoval na podzim minulého roku. Wilders chce také podobně jako Marine Le Penová vystoupit z EU. Politik, který dříve přirovnal Korán k Hitlerově Main Kampfu, chce získat ve 150 členném parlamentu přes 30 křesel, aby mohl znatelně ovlivňovat politické dění v Nizozemí.

Wildersova Strana pro svobodu zaznamenává od konce minulého roku doslova raketový vzestup a nyní vede ve většině volebních průzkumů. Až za stranou pro svobodu se například umístila vládnoucí Lidová strana pro svobodu premiéra Marka Rutteho. Nebezpečím pro Wilderse však může být fakt, že stávající strany v parlamentu s ním většinou odmítají spolupráci, protože jej považují za extrémistu.

 

psali jsme:

Popularita "protiislámské" strany Geerta Wilderse raketově roste. I kvůli soudnímu procesu

 

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace