Multifokální senzorový systém Panomera® od společnosti Dallmeier sleduje dění na pražském Václavském náměstí a Staroměstském náměstí

Multifokální senzorový systém Panomera® od společnosti Dallmeier sleduje dění na pražském Václavském náměstí a Staroměstském náměstí
Autor: Christopher Oliver / Adobe Stock|Popisek: Václavské náměstí
31 / 07 / 2019, 20:00

Multifokální senzorový systém Panomera® od společnosti Dallmeier sleduje dění na pražském Václavském náměstí a Staroměstském náměstí a přispívá k bezpečnosti na více než 50 000 metrech čtverečních.

Jak na pražském Václavském náměstí, s 45 000 metry čtverečními jednom z největších městských náměstí v Evropě, tak i na Staroměstském náměstí, spoléhají zastupitelé Prahy 1 s oddělením Městské policie na bezpečnostní technologii firmy Dallmeier z Regensburgu.

Panomera

Pražské Václavské náměstí a Staroměstské náměstí mají dlouhou historii a jsou dnes důležitými turistickými a dopravními uzly. Za účelem zajištění bezpečnosti každodenních lidských a dopravních toků se zastupitelstvo města spoléhá mimo konvenčních kamer stávajícího MKS také na bezpečnostní technologie a řešení firmy Dallmeier z Regensburgu.

Od Koňského trhu až po ochodní bulvár

Václavské náměstí vzniklo ve 14. století a původně sloužilo jako Koňský trh se stejným názvem. Současný název "Václavské náměstí" získal v roce 1848 po svatém Václavovi z Čech. Od 19. století se změnilo užívání náměstí z koňského trhu v rušný obchodní bulvár. Je rovnoměrně využíván chodci, cyklisty, motoristy i veřejnou dopravou a představuje tak významný uzel v pražském centru.

Pro městskou správu má bezkonfliktní koexistence všech účastníků silničního provozu velkou důležitost a pro zajištění přehledu o všeobecném dění spoléhají bezpečnostní složky na „ostrý obraz“ kamer Panomera®.

Turistický magnet Staroměstské náměstí

Také na 9000 metrů čtverečních rozlehlém Staroměstském náměstí přispívá technologie Panomera® k vyšší bezpečnosti. Staroměstské náměstí je historickým srdcem města a svojí atmosférou, památkami a trhy přitahuje ročně tisíce turistů. Jeho historie sahá až do 11. století a od počátku představovalo významnou tržní a obchodní křižovatku. Dnes je turistickým magnetem a je lemováno restauracemi, muzei, galeriemi a obchody. Orloj na radniční věži je jednou z nejznámějších památek Evropy.

Výhody technologie Panomera® na 45.000 m2 sledované plochy

Řešení jak na Václavském, tak na Staroměstském náměstí je složeno z kamer Panomera® - modelové řady Topline. Díky multifokálnímu senzorovému Panomera® mohou být zachyceny obrovské vzdálenosti a oblasti. Výhoda: Kombinace celkového přehledu při současném nejvyšším možném detailním rozlišení je na velkých prostranstvích velice důležitá a díky této kamerové technologii mohou být i velmi vzdálené objekty zaznamenány ve stejném rozlišení jako objekty v nebližším prostoru před kamerou. Ve stejném obrazu může „zoomovat“ více oprátorů současně, aniž by se vzájemně omezovali. Přitom neztrácí celkový přehled, který je permanentně nahráván. Tam, kde by bylo dosud potřeba několik megapixelových kamer, jsou požadavky pro uživatele mnohem nižší, protože je třeba zpracovat méně obrazů. Stejně tak klesají náklady na infrastrukturu, protože jedna kamera Panomera® pokrývá mnohem širší oblast a vyžadují méně instalačních pozic. To zákazníkům přináší úspory v nákladech na instalaci, využívání a řízení, čímž se snižují celkové provozní náklady.

Plánování, které přesvědčí - „What We Plan is What You Get“

Během fáze plánování projektu vytvořil tým specialistů Dallmeier, sestávající z inženýrů a grafických návrhářů, trojrozměrnou simulaci prostředí zákazníka. Ve 3D modelu tým simuloval skutečné modely kamer a jejich a umístění / body instalace a tím i úhly a rozsahy. Zpracovaný 3D model byl společně s integračním partnerem KH Servis v Praze prezentován zákazníkovi a zahrnoval kompletní řešení včetně kamer a dalších potřebných komponent.

Zástupce investora a městské policie byli tímto typem vizualizace projektu nadšení, zejména proto, že tento postup také umožňoval přesný výpočet nákladů, který dává zákazníkovi přesný přehled o složitosti a rozsahu projektu. Plánování ve 3D také poskytuje jistotu, že v průběhu instalace nebo po jejím dokončení nedojde k žádnému překvapení ani v technické, ani v ekonomické oblasti. “What we plan is what you get” nazývá tento přístup Dallmeier. Kromě technických výhod, které technologie Panomera® nabízí, byli zákazníci přesvědčeni o plánovací spolehlivosti dosažené 3D vizualizací a Dallmeier tak získal schválení realizace projektu na konci roku 2017.

Testování v reálném provozu ve zkušebním centru Dallmeier (FAT-Centre )

Před samotnou instalací proběhla plánovaná zkouška systému ve zkušebním centru Dallmeier v Regensburgu (Factory Acceptance Test). Veškeré komponenty byly sestaveny a prověřeny testem v reálném provozu. Integrační partner KH Servis se tohoto testu v Regensburgu zúčastnil a přesvědčil se tak o bezchybném provozu a současně absolvoval školení za účelem bezproblémové instalace na místě konečné instalace.

Pozorování a zásah

Instalací multifokálních senzorových systémů byl splněn požadavek na zvýšení bezpečnosti a zásahových možností. Kamery se používají k monitorování situací a v případě potřeby k zajištění rychlého zásahu, ale i rychlému získání informací o daných událostech. V případě trestného činu lze videomateriál uložit samostatně pro důkazní potřeby.

Zvláštní výzva: ochrana památek

Obě náměstí jsou obklopena památkově chráněnými budovami a nebylo vždy možné instalovat kamery Panomera® tam, kde se používaly kamery s jedním senzorem, a tím pádem využít "starých" montážních bodů. Schválení stran majitelů nemovitostí pro instalaci kamer bylo nezbytné, ale bylo nakonec úspěšně získáno pro všechny nové montážní body

Závěr:

Závěr integračního partnera společnosti Dallmeier KH Servis v Praze: „Spolupráce probíhala na vysoce profesionální úrovni, nejen kvalita systému a obrazového materiálu, ale také profesionálně připravená plánovací fáze a díky této také garantovaná jistota pro zástupce investora a policejní složky byly rozhodujícím faktorem pro řešení společnosti Dallmeier.“

O společnosti Dallmeier
Dallmeier je jediný výrobce v Německu, který vyvíjí a vyrábí všechny komponenty samostatně - od kamer, přes ukládání a přenos obrazu, inteligentní video analýzu až po individuálně přizpůsobené systémy řízení. Quality made by Dallmeier, made in Germany!

Dallmeier prokazuje více než 35 let zkušeností v oblasti přenosu, záznamu a zpracování obrazu a je uznávaným průkopníkem a inovátorem v oblasti CCTV / IP na celém světě. Hloubkové znalosti jsou využity při vývoji inteligentního softwaru i při výrobě vysoce kvalitních záznamových a kamerových technologií. To umožňuje společnosti Dallmeier nejen nabídnout samostatné systémy, ale také kompletní síťová řešení až po velké projekty s namíru přizpůsobenými komponenty. Společnost se od počátku zaměřila na vlastní inovativní vývoj a nejvyšší kvalitu a spolehlivost.

Dallmeier tak opakovaně trhu nové vývojové trendy a mimořádné inovace: Například první DVR na světě, který před více než 25 lety předznamenal věk digitálního nahrávání v celém odvětví bezpečnostních videozáznamů, pochází od společnosti Dallmeier. V podobném duchu zavedení patentovaného multifokálního senzorového systému Panomera® zahájilo novou éru v tomto odvětví a otevřelo zcela nové způsoby v oblasti zajištění majetků, zefektivnění obchodních procesů a zvýšení veřejné bezpečnosti.

Tyto rozsáhlé zkušenosti v oblasti CCTV a IP činí Dallmeier lídrem na mezinárodním trhu digitálního video sledování.

vice na www.dallmeier.com a www.panomera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace