Multikulturalismus ve Velké Británii, aneb 1 minuta 21 vteřin v Birminghamu

Multikulturalismus ve Velké Británii, aneb 1 minuta 21 vteřin v Birminghamu
10 / 08 / 2016, 11:30

Město tisíce řemesel, které hrálo klíčovou roli během Průmyslové revoluce ve Velké Británii se za posledních pár let změnilo před očima, jak ukazuje krátké video.

V okolí nynějšího Birminghamu sídlili kdysi Římané, o samotném městě jsou první zmínky asi před 1000 roky. Zásoby železné rudy a uhlí předurčily další vývoj Birminghamu jako průmyslového centra Velké Británie.

V 70. letech minulého století zde došlo k pumovému útoku, ze kterého byla obviněna teroristická organizace Prozatimní IRA.

Skladba obyvatelstva Birminghamu se začala měnit po 2. světové válce, kdy se do města stěhovali imigranti z rozpadajícího se britského impéria. Nyní žije ve městě podle údajů z roku 2011 jiz 21,8% muslimů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace