Multikulturním Němcům dochází trpělivost s imigranty. Za útoky už nejsou jen extremisté

Multikulturním Němcům dochází trpělivost s imigranty. Za útoky už nejsou jen extremisté
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
30 / 07 / 2015, 09:30

Německé úřady hlásí od začátku letošního roku už 173 útoků na ubytovny, tábory a přístřešky obývané žadateli o azyl.

Informaci přinesl britský deník The Times s odvoláním na policejní statistiky. Němečtí policisté však přiznávají, že číslo není úplné, protože se některé z obětí bojí útok nahlásit. 

"Přibývá nejenom útoků proti uprchlíkům, roste i obecná míra xenofobie v německé společnosti. Ti, kteří útočí, se pochopitelně předem neptají, zda je jejich oběť uprchlík nebo Němec. Násilí tak směřuje i proti těm Němcům, kteří se svým vzhledem liší od většinové společnosti," tvrdí Joschka Fröschner z organizace Opferperspektive a doplňuje: "Násilnosti vedou k tomu, že se běženci bojí opouštět ubytovny. Tím se ještě víc izolují od německé společnosti, což zhoršuje jejich možnost integrace." (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Německo přestalo zvládat příliv uprchlíků. 45 tisícům azylantů nebyly sejmuty otisky

Německo je k uprchlíkům dlouhodobě vstřícné a očekává se, že by letos měli jeho úředníci posoudit až 400 tisíc žádostí o azyl. Některé spolkové země však nebývalý nápor přestávají zvládat. V prvním pololetí letošního roku dorazilo na úřady už 179 tisíc žádostí, oproti loňskému roku tak jejich počet vzrostl o více než 130 procent. Spolkovým zemím dochází peníze na zajištění ubytování a jídla. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Denně přichází do Hamburku 200 až 300 uprchlíků a radní hanzovního města chtějí tento problém řešit i s humanitárními organizacemi a současně rychle vracet odmítnuté žadatele o azyl.

85 procent letošních útoků je přičítáno pachatelům, kteří sympatizují s krajní pravicí. Ministerstvo vnitra ale upozorňuje, že stále větší počet incidentů je způsoben pachateli, kteří nemají žádné vazby na extremistické strany a ve 26 případech nebyli pachatelé vůbec odhaleni. Přestože média uvádějí, že německé státy bývalé NDR jsou více "protipřistěhovalecké", tak například v západní spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko se pravicové útoky proti azylantům zdvojnásobily. (Zdroj: dw.com)

„Diskuze se v těchto dnech dostává na úplně novou úroveň. Máme tu doslova terorismus. Jen se dost liší od toho, jak se o něm mluvilo mezi policisty a v médiích. Méně šátků na hlavách, méně vousů. Vzniká tady nový, nacionalistický terorismus,“ opřel se do německých extremistů sloupkař magazínu Spiegel. A žádá, aby společnost útočníky začala nazývat pravými jmény. „Říkejme lidem, kteří podpalují uprchlíkům domy, konečně teroristé! Ten, kdo bagatelizuje jasně teroristické činy jako žhářské útoky, je součástí problému, ne jeho řešením,“ uzavírá autor. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

 

Tagy článku