Museli jsme jíst krysy, abychom přežili, říkají osvobození rukojmí ze somálského zajetí

Museli jsme jíst krysy, abychom přežili, říkají osvobození rukojmí ze somálského zajetí
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: pirátská vlajka
25 / 10 / 2016, 13:00

Zachránění asijští rukojmí popisují strasti, které od března 2012, kdy byli zajati somálskými piráty, prožili. Rybáři byli přes čtyři roky vězněni poté, co jejich plavidlo napadla somálská pirátská loď u Seychelských ostrovů.

Asiaté, v jejichž řadách byli například Kambodžani, Číňané či Indonésané, trpěli především nedostatkem jídla. Jeden ze zajatců Arnel Balbero řekl BBC, že musel i se svými druhy jíst alespoň krysy, protože nebylo co jíst. Cítil se prý jako ,,chodící smrt":

,,Museli jsme jíst všechno, nemohli jsme si vybírat. Vařili jsme si k jídlu krysy i ptáky uprostřed somálských lesů".

Zajatci dostávali navzdory horkým dnům pouze jeden litr vody denně. Na konci svého nedobrovolného pobytu tak rukojmí trpěli různými nemocemi. Podle Balbera bude po takové době velmi těžké se znovu plnohodnotně začlenit do společnosti.

Antonio Libref, další z propuštěných zajatců, řekl, že deníku The Guardian, že on a další rukojmí museli krysy jíst, aby vůbec přežili.

26 zajatců bylo minulý týden osvobozeno, když za ně zaplatil výkupné majitel lodi, na které se zajatci před čtyřmi roky plavili.

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.