Muslim, který se stal ateistou, čelí šikaně a dostává denně výhrůžky smrti

Muslim, který se stal ateistou, čelí šikaně a dostává denně výhrůžky smrti
Autor: Flickr.com|Popisek: mešita
01 / 03 / 2017, 10:00

Muslim žijící v Londýně se vzdal své víry. Nyní čelí výhrůžkám smrti.

Exmuslim Faisal Bashir odešel od islámu v roce 2014, protože byl podle jeho názorů příliš nenávistný. Přestal chodit i do mešity v Ilfordu. Od té doby se jeho dosavadní život významně změnil.

Téměř denně čelí výhrůžkám smrti od svých bývalých souvěrců, nadávkám a šikaně. Byl soustavně těmito lidmi nazýván odpadlíkem, ,,nevěřícím", zrádcem, který zradil svou víru. Čelí i pravidelným výhrůžkám smrti.

,,Tito lidé věděli, že se ze mě stal ateista a od té doby je moje rodina stále obtěžována," prohlásil třiačtyřicetiletý Bashir. ,,Nejméně jeden týden se pohybovali okolo mého domu, pokřikovali na mě a nadávali mi," řekl exmuslim.

Na muslimskou nenávist doplácejí také Bashirovi děti, kteří jsou také terčem nenávistných nadávek. ,,Byl jsem nazýván odpadlíkem, nevěřícím, zrádcem víry, který měl zradit Boha," říká Bashir. Byl tak nucen po nějaké době se se svou rodinou přestěhovat, což mu doporučila i policie.

To však od šikany a obtěžování bývalých souvěrců nepomohlo. Policie s Bashirem nyní spolupracuje úzce na tom, aby nenávistné štvaní proti exmuslimovi přestalo. Do jeho případu se zapojí více policistů a bude vynaloženo i více prostředků.

 

psali jsme:

VIDEO: Škola nahnala žáky do mešity, aby se naučili ,,správně" modlit. Na vše dohlížel radikální imám

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace