Muslim měl v halal pizze vepřové. Žádá astronomické odškodné za zdravotní újmu

Muslim měl v halal pizze vepřové. Žádá astronomické odškodné za zdravotní újmu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: pizza
07 / 06 / 2017, 18:00

Muslim zažaloval třetí největší řetězec s pizzami za to, že našel v halal pizze čabajku.

Mohamad Bazzi si objednal v pobočce řetězce Little Caesars dvě halal pizzy, které však obsahovaly vepřové, konkrétně čabajku. Když Bazzi se svou ženou pizzu ochutnali, poznali, že nejedí ,,čistou" halal pizzu.

Bazzi se proto rozhodl na podnik podat žalobu a žádat 100 milionů dolarů za újmu, kterou mu přítomnost vepřového v pizze způsobila. Sám v podniku před nějakým časem pracoval a velmi rychle si uvědomil, že do pizzy byla zřejmě ,,omylem" přidána čabajka.

Bazzi v žalobě uvedl, že jemu i jeho ženě se udělalo zle od žaludku, což trvalo několik dní. Muslim navíc zdůraznil fakt, že požitím vepřového se dopustil hříchu, protože islám výslovně zakazuje jeho požívání. Podle Bazziho právníka Majeda Moughniho je celá věc zneklidňující i s ohledem na muslimský postní svátek Ramadán. Jeho klient tak chce, aby se případu dostalo co největší publicity.

Zástupci Little Caesars uvedli, že tento ,,incident" neberou na lehkou váhu. Mluvčí řetězce uvedla, že se snaží uspokojit zákazníky bez ohledu na náboženské vyznání či kulturu.

To, že má Bazzi šanci peníze vysoudit, ukazuje i případ muslima, který si před šesti lety objednal halal burger u McDonald's, které obsahovalo taktéž vepřové. Podal na podnik žalobu a vysoudil 700 000 dolarů.

 

psali jsme:

VIDEO: Dej to vepřové pryč, ,,nařizoval" vzteklý muslim prodavačce

 

Zdroj: telegraph.co.uk

Tagy článku