Muslim pobodal rabína ve Štrasburku. Při útoku křičel "Alláhu Akbar!"

Muslim pobodal rabína ve Štrasburku. Při útoku křičel &quote;Alláhu Akbar!&quote;
Popisek: Ilustrační foto
19 / 08 / 2016, 13:45

Židovský rabín byl dnes pobodán ve francouzském Štrasburku. Útočník je údajně psychicky narušený.

Podle místních médií vykřikl útočník "Alláhu Akbar!" (Aláh je veliký). Podle nepotvrzených zpráv byl útočníkem muslim, policie už muže zadržela, rabín vyvázl se středně těžkými zraněními. Svědci uvádějí, že útočníkovi bylo mezi 30 a 40 roky. Podle deníku Journal du Dimanche měl útočník už v minulosti psychické problémy. Zdroj: rt.com

Štrasburk má jednu z největších židovských populací ve Francii, ve městě, které leží na hranicích s Německem, žije asi 15,000 Židů, kteří tvoří asi pět procent populace města.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace