Muslim žijící v České republice: Terorismus i Islámský stát mají základ v islámu

Muslim žijící v České republice: Terorismus i Islámský stát mají základ v islámu
Autor fotografie: Dabiq|Popisek: islámský stát
19 / 08 / 2016, 15:00

Muslim Hatem Berrezouga, který žije v České republice, v rozhovoru pro DVTV říká, že Islámský stát má oporu v islámu a jeho tradicích.

Berrezouga, který je rodákem z Tunisu a dlouhá léta žije v České republice, kde vystudoval, nesouhlasí s těmi názory, které říkají, že terorismus nemá nic společného s islámem. Naopak, v rozhovoru pro televizi DVTV podotýká, že terorismus a samozvaný Islámský stát mají pevné základy v islámu.

Argumentuje především Koránem, jeho texty, které jsou sice několik století staré a jsou vztaženy na určitou dobu, nicméně stále existují. Proto podle Berrezougy také Islámský stát je přitažlivý pro velký počet muslimů, kteří se pak velmi rychle radikalizují. Berrezouga je také kritický k ,,vlastnímu" náboženství, když v článku pro Svobodné fórum napsal, že ,,dnešní terorismus má náboženství, a je jím bohužel islám".

Berrezouga v rozhovoru také řekl, že muslimy žijící v České republice naše kultura nezajímá a mnozí z nich ani neumí místní jazyk. Je to dáno tím, že muslimové se nechtějí přizpůsobovat dané kultuře, kam přijdou. Proto je podle něho potřeba vybudovat speciální centra, která by seznámila muslimy, kteří chtějí například v ČR žít, s českou kulturou, tradicemi, aby se mohla alespoň část z nich snadněji integrovat.

Berrezouga tvrdí, že právě nedostatečná integrovatelnost a následná společenská izolace muslimů v Evropě pak rezultuje nejprve ve frustraci muslimů, následnou radikalizaci a vůli řešit své problémy zkratkovitými řešeními, jako je právě terorismus. Tím spíše, že muslimové přicházející z arabských zemí do Evropy nechápou principy demokratického zřízení. Proto je tento režim pro ně neakceptovatelný.

Zajímavé také je, že Berrezouga v rozhovoru řekl, že ortodoxnější islám je právě nyní v Evropě a nikoliv v samotných arabských zemích, což je dáno především nestabilní bezpečnostní situací v Evropě a jejím ohrožením radikálním islámem a ,,spícími" buňkami.

 

Zdroj: video.aktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.