Muslima v Praze údajně pobodali potetovaní muži. Za pomoc uprchlíkům?

Muslima v Praze údajně pobodali potetovaní muži. Za pomoc uprchlíkům?
Popisek: Ilustrační foto
01 / 02 / 2016, 07:45

Jedenačtyřicetiletý muž byl v sobotu napaden poblíž Kodaňské ulice v pražských Vršovicích, s bodným poraněním skončil v nemocnici.

Praha 1. února (ČTK) - Pražská policie hledá dva útočníky, kteří v sobotu napadli ve Vršovicích jedenačtyřicetiletého Syřana. Muž skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici, policie případ vyšetřuje jako pokus o těžké ublížení na zdraví. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Andrea Zoulová. 

Praha 31. ledna (ČTK) - Policie nyní vyhodnocuje kamerové záznamy a čeká, až bude moci poškozeného vyslechnout. ČTK to včera řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Podle serveru lidovky.cz je obětí útoku muž islámského vyznání původem z Ruska.

Podle policejní mluvčí je vyšetřování případu v prvopočátcích a žádné závěry nelze dělat. "Případem se zabýváme, prověřujeme všechny souvislosti a budeme čekat, až dle zdravotního stavu budeme moci poškozeného řádně vyslechnout," dodala Zoulová.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová ČTK potvrdila, že v sobotu převáželi muže s bodným poraněním do vinohradské nemocnice. "U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout," uvedla mluvčí.

Přítelkyně napadeného serveru lidovky.cz řekla, že útoku předcházelo několik výhrůžek v souvislosti s tím, že se oba angažují v pomoci uprchlíkům. Před časem například napadenému někdo nasprejoval na auto symbol hákového kříže. Útočníci si v sobotu na napadeného údajně počkali, když si šel zaběhat. Podle jeho přítelkyně útočili dva muži, kteří měli tetování a byli holohlaví.

Tagy článku