Muslimka odmítla podat ruku německému prezidentovi. Ten předtím chválil školu za úspěšnou integraci migrantů

Muslimka odmítla podat ruku německému prezidentovi. Ten předtím chválil školu za úspěšnou integraci migrantů
Autor: Flickr.com|Popisek: hidžáb
20 / 12 / 2016, 10:00

Německý prezident Joachim Gauck jel navštívit školu ve městě Offenbach, aby ji udělil pochvalu za to, jak úspěšně zvládla integrovat migranty.

Studenti různých národností, kteří byli shromážděni u vchodu do školy, chtěli Gaucka uvítat pozdravem a potřesením ruky. Všichni tak učinili až na jednu výjimku - muslimskou studentku. Ta si nepodala s německým prezidentem ruku z důvodu své víry.

 

Místo podání ruky, které je v Evropě tradiční a běžné, sklopila hlavu a ustoupila. Prezident danou situaci přešel s humorem a podal ruku dalšímu studentovi.

Tento případ však není v Německu zdaleka jediným. V červenci odmítl muslimský žák na škole v Hamburku podat ruku své učitelce, což zdůvodnil náboženskými důvody. Místo toho nabídl ,,k podání" své zápěstí. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace