Muslimové jsou nejrychleji rostoucí náboženskou skupinou na světě. V roce 2070 už bude islám dominantním náboženstvím

Muslimové jsou nejrychleji rostoucí náboženskou skupinou na světě. V roce 2070 už bude islám dominantním náboženstvím
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: islám
02 / 03 / 2017, 18:00

Průzkum amerického think-thanku Pew Research Center předpovídá, že islám se za několik desítek let stane nejrozšířenějším náboženstvím na světě.

Americký think-thank sídlící ve Washingtonu prezentoval studii, v níž ukazuje, že islám se stane v roce 2070 nejpopulárnějším náboženstvím světa. Islám tak překoná křesťanství, které je v současnosti nejrozšířenějším náboženstvím na světě.

Think-thank opírá svou analýzu hlavně o faktor migrace. Pew Research Center se domnívá, že muslimská populace právě kvůli migrační vlně vzroste hlavně v Evropě, ale i v Severní Americe. Muslimové jsou nejrychleji rostoucí náboženskou skupinou na světě. V roce 2010 ji tvořilo zhruba 1,6 miliard lidí, to znamená asi 23% světové populace, Křesťanů je v současné době mezi 2,1-2,2 miliardy, což činí 31% populace.

V roce 2070 se ale postupně ,,náboženské poměry" vychýlí směrem k islámu. Nejprve se podíl muslimů a křesťanů vyrovná a a potom už začne islám definitivně převažovat.

V roce 2070 obě náboženství dosáhnou 32% populace, nicméně do roku 2100 už bude mít islám více o 1% světové populace než křesťanství. V tomto roce tak bude islám tvořit 34,9% populace oproti křesťanství, které bude ztrácet (33,8,%), předpovídá Pew Research Center.

Výzkum také přinesl informaci, že muslimové mají více dětí než členové jiných náboženských skupin. Každá muslimská žena v průměru porodí 3,1 potomků, což je o 2,3 dětí více než u všech ostatních náboženských skupin dohromady.

 

psali jsme:

"Buď vyhladíte islám, nebo islám vyhladí vás," tvrdí světově známý exmuslim

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku