Muslimové rituálně podřezali desítky ovcí v Rakousku a na Břeclavsku

Muslimové rituálně podřezali desítky ovcí v Rakousku a na Břeclavsku
Popisek: Ilustrační foto
15 / 09 / 2016, 15:00

Muslimové k oslavě Svátku oběti rituálně obětovali kozy na rakouských a moravských pastvinách.

Rakousko v šoku z kruté popravy 79 ovcí

Server ParlamentniListy.cz s odvoláním na rakouský deník Krone informuje o rituální porážce devětasedmdesáti ovcí na pastvinách ve východním Štýrsku. Všechna zvířata byla usmrcena způsobem, který je uplatňován mezi muslimskými věřícími. Na místě porážky se válely zdechliny zvířat, špinavé kůže a celý prostor byl doslova zalitý potoky krve. Rituální porážka zvířat bez narkózy je přitom v Rakousku zakázána.

 

Týrání zvířat jako následek náboženské svobody

Jako jeden z pachatelů šokujícího trestného činu byl označen turecký muslim a po dalších jeho komplicích v současné době pátrá rakouská policie. Vše se událo na pastvinách, které patří rakouskému občanovi. Ten chtěl podle svých slov prokázat svému tureckému kolegovi laskavost a na jeden měsíc mu pronajal pastviny, včetně přístřešku pro samotné ovce. „Tušil jsem, že některé z těch ovcí chce porazit, ale šokovalo mě, že jich bylo tolik.“

Majitel pastvin chtěl „muslimského řezníka“ v jeho konání zastavit. Byl ale natolik šokován rozsahem surovosti, že se nepřinutil k akci. Celkem měl 131 ovcí a patrně je chtěl zabít všechny. Naštěstí si jeho činu všiml někdo jiný a zavolal na pomoc příslušné úřady. "Sedmdesát devět ovcí sice bylo usmrceno obzvlášť surovým způsobem, ale aspoň zbylých padesát dva ovcí se podařilo zachránit," uvádí majitel.

Svátek oběti, Svátek obětování či Velký svátek (Íd al-adhá) je náboženský svátek, který slaví muslimové a drúzové. Probíhá formou oběti coby připomínky na Ibrahímovu oběť berana Bohu. Při svátku se lidé modlí k Bohu a obětují různá zvířata, nejčastěji ovce nebo kozy.
Íd al-adhá je jedním ze dvou oficiálních svátků islámu (druhým je svátek přerušení půstu, Íd al-fitr). Slaví se 10. dne měsíce dhú'l-hidždža islámského kalendáře. Tento den je obětním dnem i v Mekce, kde 10. dne vrcholí hadždž.

Muslimové z Rakouska údajně podřezali ovce i v ČR

Starostka obce Kostlice na Břeclavsku Anna Bradávková (KSČM) potvrdila deníku Právo, že skupina muslimů, momentálně žijících v Rakousku, využila odlehlé místo poblíž místního zemědělského družstva k rituální porážce ovcí. Podle místních se jednalo o několik desítek aut s muslimy. Když starostce obyvatelé ukázali místo, kde ovce pozabíjeli, oznámila případ policii. Odkud ovce pocházely, není jasné.

Odborníci konstatují, že tento druh porážky je pro zvířata velmi bolestivý a smrt může následovat až po několika minutách. Často se dokonce stává, že podříznutá zvířata vstávají a v agónii pobíhají okolo.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace