Muslimové požadují odvolání norské ministryně pro migraci a integraci

Muslimové požadují odvolání norské ministryně pro migraci a integraci
21 / 10 / 2016, 05:30

Na sociální síti si dovolila napsat, že Norové mají právo jíst vepřové a popíjet alkohol, pokud na něj zrovna mají chuť.

"Myslím, že se ti, kteří přicházejí do Norska, se musí přizpůsobit naší společnosti. V Norsku jíme vepřové, pijeme alkohol a odhalujeme svou tvář. Kdo zde chce žít, musí respektovat naše zákony a hodnoty,“ napsala členka norské vlády Sylvi Listhaugová na sociální síti Facebook. Její status pozitivně ohodnotilo na 20 tisíc lidí. Informaci zveřejnil server parlamentnilisty.cz s odvoláním na norský server thelocal.no

Kriminolog Omar Gílání Syed obratem položil otázku, zda může Listhaugová zůstat ministryní pro integraci i po pronesení takových slov. „Když ministryně nevidí složitost celého problému a nemá dost znalostí na to, aby se vypořádala s těmito složitými otázkami, je načase, aby zvážila svou pozici,“ sdělil deníku Aftenposten. 

Syed  se dále ptá, zda může být ministrem pro integraci někdo, kdo se ohání „vepřovým a alkoholem“. Obává se, že může jít o populistické prohlášení, kterým se ministryně snaží získat víc a víc hlasů voličů. Politička působící v Oslu Zaineb Al-Samaraiová si v této souvislosti klade otázku, zda je "norská společnost tak slabá, že nepřežije, když několik žen bude nosit zahalený obličej."

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace