Muslimové se radikalizují ve francouzských věznicích, vyhošťováni ale nejsou

Muslimové se radikalizují ve francouzských věznicích, vyhošťováni ale nejsou
18 / 07 / 2016, 18:00

Neudržitelná situace ve Francii. Přestože muslimové tvoří jen osm procent populace, tvoří asi 60 procent francouzských vězňů z celkového počtu 68 tisíc.

Muslimové také tvoří asi 60 procent z 235 tisíc lidí propuštěných z vězení. Uvedl to dnes pařížský deník Le Figaro. Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz

Francie nezvládá řešit bezpečnost sama sebe a svých občanů

Server Breitbart také odkazuje na zprávu francouzského Národního shromáždění ze 6. července letošního roku, ve které se píše, že „všichni vědí, že vězení je jedna z půd radikalizace". Čas ve vězení totiž dává mladým muslimům možnost, aby byli „vystaveni projevům radikalismu a aby se zapojili do politické nebo konce militantní činnosti".

Zavedení islámského práva šaría podporuje 72 procent muslimů ve Francii

Jen za posledních 18 měsíců francouzské bezpečností agentury vytipovaly 1524 muslimů, kteří sedí ve vězení a kteří sympatizují s teroristickým hnutím Islámský stát. Francouzská kontrarozvědka podle dostupných materiálů zmařila devět útoků a zatkla 190 bývalých vězňů, kteří byli propuštěni a u kterých bylo známo, že se ve věznicích zradikalizovali.

Podobná situace je i v britských věznicích kategorie A, tedy určených pro nejtěžší zločince, kde gangy islamistických extrémistů zastrašují ostatní nemuslimské vězně. Přitom procenta uvězněných muslimů ve Velké Británii jsou mnohem nižší ve srovnání s údaji ve Francii a v USA. Muslimové jsou zastoupeni ve francouzské vězeňské populaci 7,5 krát více (tvoří 60 procent francouzské vězeňské populace, ale pouze 8 procent z celkové populace ve Francii). Ve Spojených státech je uvězněno 11,25 krát více muslimů než ostatních amerických občanů. Muslimové jsou ve vězeňské populaci zastoupeni 9 procenty, ale tvoří pouze 0,8 procent celkové populace USA.  

Velká Británie chce islámské teroristy zavřít do speciální věznice. Britský Alcatraz?

Zpráva také varuje, že je třeba zvýšit finance vynaložené na ostrahu vězňů, protože současná „vězeňská špionážní služba", která sleduje vývoj radikalizace ve vězení, má jen 114 členů, kteří hlídají 68 tisíc vězňů a 235 tisíc propuštěných, což není dostatečné, aby byla situace zvládnutelná. Lidé, kteří v poslední době ve Francii zaútočili, navíc byli podle zprávy sledováni buď tajnými službami nebo policií.

Mohamed Bouhlel, který zaútočil v Nice, sice ve vězení neseděl, přesto nebyl policii neznámý. Šlo o drobného zločince, který bil svou ženu a zapojil se do další kriminální činnosti. Bouhlel byl shledán vinným a odsouzen k šesti měsícům vězení v březnu za agresi za volantem a napadení se zbraní. Ale soud trest přerušil.

Přestože francouzské právo vyžaduje, aby ten, kdo není naturalizovaný francouzský občan a je odsouzen za trestný čin, by měl přijít o povolení k pobytu a být vyhoštěn. Zákon ale není uplatňován.

Jsou evropští muslimové bezpečnostní riziko? Miliony z nich údajně schvalují ideologii IS

Tagy článku