Muslimové v Británii čelí nenávistným útokům

Muslimové v Británii čelí nenávistným útokům
Autor fotografie: Screenshot YouTube
05 / 07 / 2016, 10:00

Po celé Velké Británii stoupá počet protestů proti místním muslimským komunitám.

Jenom v Londýně podle nejnovějších statistik metropolitní policie došlo v posledním roce k nárůstu útoků proti místním muslimům o 70 procent. Za posledních 12 měsíců bylo zaznamenáno celkem 816 xenofobních trestných činů vůči muslimům, rok předtím to bylo 478 činů. Zdroj: presstv.ir

Naposledy musela být zrušena oslava konce ramadánu v Southamptonu na jihu Anglie. Společné modlitby se mělo v East Parku v pondělí a úterý zúčastnit až dva tisíce muslimů. 

„Vzali jsme v potaz politickou situaci a neklid v Británii po odchodu z EU i zvýšenou aktivitu rasistů a rozhodli jsme se, že bude nejlepší, když tuto akci zrušíme,“  uvedl Shere Sattar z Britsko-bangladéšské kulturní akademie (BBCA). 

Krajně pravicové skupiny už prohlásili, že městem uspořádají pochod pod heslem "Přidejte se k nám a oslavte s námi brexit a konec masové migrace. Uprchlíci nejsou vítáni,“ napsali pořadatelé na sociálních sítích.

Šéf britské policie uvedl, že trestné činy proti přistěhovalcům vzrostly pro brexitu až pětinásobně a Britská muslimská rada tvrdí, že jen za poslední měsíc eviduje více než 100 nenávistných útoků proti muslimům a mešitám po celé Velké Británii.  

Zdroj: novinky.cz

 

 

Tagy článku

-->