Muslimové v USA mohou čelit podobnému pronásledování jako Židé za války, řekl ředitel islámského centra

Muslimové v USA mohou čelit podobnému pronásledování jako Židé za války, řekl ředitel islámského centra
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: Davidova hvězda
13 / 04 / 2017, 18:30

Podle ředitele Rady americko-islámských vztahů může potkat americké muslimy podobný osud jako Židy za druhé světové války.

Nihad Awad, který organizaci vede, je podle svých slov velmi znepokojen tím, co se nyní děje muslimům ve světě. Podle jeho názoru se jedná v současné době o velmi pronásledovanou skupinu. Awad prohlásil, že muslimové proto mohou čelit podobné perzekuci, jako se to stalo Židům za druhé světové války.

Za rozdmychávání ,,pogromistických" nálad proti americkým muslimům viní nového prezidenta Donalda Trumpa, kterého nazval islamofobem. Awad řekl, že během dvou předešlých let zažili nejen muslimové, ale i jiné menšiny řadu útoků, nejen slovních.

,,Toto není hrozba pouze pro americké muslimy, ale také hrozba pro Ameriku takovou, jaká je a jaké představuje hodnoty, prohlásil na univerzitní přednášce Awad. ,,Za dva roky, dámy a pánové, byly mnoho menšin v USA napadeno. Latinoameričané, Mexičané. Také ženy byly zostuzeny, stejně jako Afroameričané. Jmenujte nějakou minoritu a ta byla během dvou předešlých let napadena," pokračoval Awad

.,,Začíná to být opravdu nebezpečné, protože vidíme, že je vytvářena islamofobní politika a posléze i zaváděna do praxe. Někdy je prodávání strachu efektivní. Strach je odporný, ale zároveň odmítaný lidmi, kteří mají selský rozum. Vlastně je to velmi výnosný byznys prodávat nenávist," uzavřel Awad svou přednášku.

 

psali jsme:

Židé utíkají z Evropy. Předzvěst hodně špatných časů pro všechny Evropany

 

Zdroj: trueviralnews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.