Muslimové znovu protestovali v londýnských ulicích

Muslimové znovu protestovali v londýnských ulicích
Autor: Screenshot
18 / 12 / 2016, 16:00

Britští muslimové vyrazili už podruhé ve třech dnech do londýnských ulic a opět volali po vzniku chalífátu.

Shromažďování se konalo v centru města před uzavřenou syrskou ambasádou. Podle serveru breitbart.com se demonstrace zúčastnilo kolem 400 muslimů, kteří provolávali "Alláhu Akbar". 

Britští muslimové zablokovali centrum Londýna a skandovali "Alláhu Akbar!"

Řečníci obviňovali Spojené státy ze situace v Sýrii a dav přitom provolával požadavek po vzniku muslimského chalífátu na Středním východě, na území Sýrie včetně celého území Izraele, Jordánska a Libanonu.

Část demonstrantů přijela do Londýna z dalších britských měst včetně  Birminghamu a Bradfordu, a to přesto, že se výzva k protestům objevila na webových stránkách organizátorů celé akce, hnutí Hizb ut-Tahrir Británii, pouhý den předem.

Cílem této muslimské organizace je sjednotit všechny muslimské země jako islámský stát nebo chalífát. Organizace byla založena v roce 1953 jako Sunnitská muslimská organizace v Jeruzalémě. Zakladatelem byl Taqiuddin al-Nabhani, islámský učenec a odvolací soudce (kádí) z palestinské vesnice Ijzim. Od té doby se Hizb ut-Tahrir rozšířila do více než 50 zemí a podle odhadu má asi jeden milion členů. Hizb ut-Tahrir je velmi aktivní na Západě, zejména ve Velké Británii, a je také aktivní v několika arabských a středoasijských zemích, přesto, že je zakázán od některých vlád. Skupina má také rostoucí popularitu v Severní Americe. Hizb ut-Tahrir je také silně antisionistický a Izrael označuje za "nelegální entitu", která musí být demontována. Zdroj: wikipedia

Server breitbart.com připomíná, že ačkoliv je tato organizace v řadě zemí zakázána (v mnoha islámských zemích, stejně jako v Německu, Rusku nebo Číně), tak v Británii pracuje legálně a podle britského ministerstva vnitra "nehlásá násilí". 

Na demonstraci byla přítomná i policie, která však nezasahovala a naopak pomáhala místním pořadatelům a to přesto, že někteří z účastníků mávali prapory s texty tzv. šahády - toto slovo je používáno v islámské terminologii a právu šaría, kde znamená „dosvědčení islámské víry“. Tímto dosvědčením člověk veřejně přijímá islám a kompletně akceptuje tak islámskou věrouku (zdroj: //islamskavyzva.com).

 

Další foto zde.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace