Muslimská populace se může do roku 2050 v některých státech Evropy ztrojnásobit

Muslimská populace se může do roku 2050 v některých státech Evropy ztrojnásobit
Popisek: muslimové
01 / 12 / 2017, 15:30

Nejnovější čísla o možném růstu muslimského obyvatelstva v Evropě přinesla publikovaná studie výzkumného ústavu Pew Research Centre.

Studie se zabývala odhadem možného nárůstu muslimské populace na evorpském kontinentu do roku 2050. V obecné rovině dojde podle závěrů studie k výraznému nárůstu muslimského obyvatelstva, který se však bude týkat pouze některých států, jako například Německa, Velké Británie či Švédska. Zemí, jako je Česká republika, Slovenska či Polska se podle studie Pew Research Centre výrazný nárůst muslimské populace týkat nebude.

psali jsme: Světské zákony pro muslimy neplatí, to právo šaría je nade vše

Například v Německu by se tak při prvním, nejmírnějším scénáři měl podíl muslimského obyvatelstva zvednout ze současných 5,7 procenta na 8,7 procenta. Ve střední variantě by to bylo 10,8 procenta a v té nejvyšší až 20 procent. Pokud by se tedy naplnil ,,nejhorší" scénář, byl by v roce 2050 každý pátý Němec muslimského vyznání. Do roku 2050 by pak mohla podle třetí nejhorší varianty vývoje vzrůst muslimská populace ve Švédsku až na 30,6, což by znamenalo, že téměř každý třetí Švéd by byl muslimského původu.

psali jsme: Britští muslimové žijící v izolaci se domnívají, že Velká Británie je téměř islamizovaná, ukázal průzkum

Ve Velké Británii by pak podle třetí, ,,nejčernější" varianty vývoje, mohlo tvořit v roce 2050 muslimské obyvatelstvo 17,2% populace. Podle prvního,  ,,nejmírnějšího" scénáře pak 9,7%. Velká Británie má podle údajů z roku 2016 6,3% muslimské populace, což je 4,1 milionů z celkové populace. V případě Belgie uvádí studie Pew Research Centre podobná čísla jako u Velké Británie. V případě nejhoršího scénáře by činil podíl muslimů v belgické populaci v roce 2050 18,2%. 

Země, jichž se nebude výrazný nárůst muslimské populace téměř vůbec týkat, jsou naopak Česká republika, Slovensko, Polsko. Tam má dojít podle studie jen k nepatrnému nárůstu. V České republice nyní žije zhruba 10 000 muslimů, což představuje 0,1% celkového obyvatelstva. Studie predikuje, že podle třetího, tedy nejčernějšího scénáře může muslimské obyvatelstvo tvořit v roce 2050 1,2% celkové populace. Stejně zanedbatelná čísla jsou i u Slovenska a Polska.

Předpokládaný nárůst podílu muslimského obyvatelstva v některých zemích EU v roce 2050 (nejnižší a nejvyšší varianta):

Švédsko (11,1 až 30,6 %)

Německo (8,7 až 19,7 %)

Francie (12,7 až 18 %)

Rakousko (8,3 až 14,1%)

Velká Británie (9,7 až 17,2 %)

Belgie (11,1 až 18,2 %)

Nizozemí (9,1 až 15,2 %)

Maďarsko (0,4 až 4,5 %)

Česko (0,2 až 1,2 %)

Slovensko (0,1 až 0,7%)

Polsko (0,1 až 0,2 %)

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace