Britové vzkazují muslimské rodině, která emigrovala do IS: Už se nevracejte, nechceme vás tady!

Britové vzkazují muslimské rodině, která emigrovala do IS: Už se nevracejte, nechceme vás tady!
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
05 / 07 / 2015, 07:30

Dvanáctičlenná muslimská rodina z Velké Británie se přidala k ISIS a poslala vzkaz ostatním muslimům. Cítí se tam prý mnohem bezpečněji než v původním domově. A vyzývá ostatní muslimy, ať se k nim připojí.

Britská policie začala po rodině pátrat po oznámení jejích dvou synů, že se jejich příbuzní nevrátili z cesty do Bangladéše, kam odcestovali 10. dubna. Přistáli prý 11. května v Istanbulu, ale dál do Londýna, kam měli dorazit do tří dnů, se už nedostali.

Agentura BBC mezitím obdržela písemné prohlášení údajně od muslimské rodiny, ve kterém oznamuje, že se ve zdraví všichni dostali do země "bez korupce a útlaku" do jejich muslimského chalífátu, islámského státu. V prohlášení mimo jiné uvádějí: "Vzkazujeme všem, kteří se obávají o naši bezpečnost, aby byli v klidu, protože se cítíme bezpečněji, než kdy jindy." 

Někteří z rodinných přátel prohlášení nevěří a určitě ho prý učinili pod nátlakem. Kromě 75 letého Abdula Mannana, jeho 53 leté ženy Khatun, odcestovala také jejich dcera, dva synové, a další příbuzní včetně tří dětí. Policie předpokládá, že právě 21 letá dcera Khanom měla vazby na zakázanou islamistickou skupinu al-Muhajiroun.

Muslimská rodina Mannanových/ Foto: Britská policie

Mezitím se ukázalo, že dalším dvěma sestrám z jiné muslimské rodiny také v Lutonu bylo protiteroristickou jednotkou zabráněno odletět do Bangladéše krátce před tím, než tato rodina "zmizela."

Reakce Britů v příspěvcích pod článkem a na sociálních sítí jsou jednoznačné:

 • I když si vydělávali na živobytí v Británii, jejich srdce bylo v podstatě v islámském státě.
 • Jsou v bezpečí v IS...uff, už jsem si myslel, že se vrátí...
 • OK, nenechte je vrátit.
 • Proč sem chodili, proč se tady usadili? Když jim Británie nevyhovuje? Když tu nemáme právo šaríja a nechceme ho, tak neváhejte a běžte do Sýrie, ale nechtějte, abychom se my přizpůsobovali vám...
 • Je to tak smutné, že jim bráníte vycestovat do Sýrie...Nechte je jít.
 • Rád bych jim popřál všechno nejlepší v novém prostředí. Mám rád lidi, kteří místo aby si stěžovali na to, jak jsme my Britové špatní, se raději rozhodnou odejít. Pokud ostatní cítíte to samé, následujte je prosím a odejděte. Přál bych si, aby jim vláda zaplatila za dopravu.
 • Všech 12 z vás je v islámském státě - OK, teď by vám měla vláda zastavit výplatu důchodů a sociálních příspěvků.
 • Jen jste bezplatně zveřejnili náborovou propagandu IS. Podle listiny základních práv mají právo vycestovat a přeji všem bezpečnou a velmi rychlou cestu do vytoužené země. Britské pasy už ale nebudete potřebovat, to je jednosměrná cesta."
 • Pošlete tuhle zprávu do Calais...
 • Jsme v liberální demokracii a neměli bychom jim bránit, když chtějí do IS. Jen jim odeberte britské pasy.
 • Nechte je všechny jít, ale hlavně jim seberte britské občanství a všechny výhody.
 • Seberte jim všechny sociální dávky, nežijí tu, nemají na ně nárok...

Prohlášení Mannanovy rodiny 

Potvrzujeme, že jsme se opravdu dostali do islámského státu. Země, kde není korupce ani útlak a vše se řídí skvělým zákonem šaríja a Alláhovými zákony. Proč by pro vás mělo být šokující, že se naše dvanáctičlenná rodina takto rozhodla? Vždyť tady jsou tisíce a tisíce muslimů ze všech koutů světa, a každý den přibývají další a další. Ti všichni ochotně opouští takzvanou svobodu a demokracii, která nám muslimům vymývá mozek, abychom zapomenuli na naší mocnou a slavnou minulost i na současné úspěchy. Nebo je pro vás šokující, že vaše pokusy selhaly? Že bez ohledu na to, že naše děti vychované na západě, který představuje "demokracii", nebyly naše muslimské kořeny odplaveny? A to i přes totalitní pravidla, která jste zavedli?  Nebuďte v šoku, když řekneme, že nikdo z nás nebyl k ničemu nucen proti své vůli. Je skandální, že si někdo myslí, že jsme byli uneseni....rozhodli jsme se vyslyšet volání muslimského chalífátu.
A ten volá všechny muslimy, mladé i staré, jednotlivce i rodiny, aby se přidaly k zemi, která zřídila šaríju, kde se muslimové necítí utlačováni při praktikování svého náboženství. V zemi, ve které se rodič nemusí obávat ztráty svého dítěte kvůli nemorálnosti společnosti. Zemi, ve které nemocní a staří lidé nekončí v agónii, kvůli tolerování podjatosti k rase nebo společenské třídě. 
Vzkazujeme těm, kteří mají obavy o naši bezpečnost, aby byla vaše srdce v klidu, protože se cítíme bezpečněji, než jsme se kdy cítili předtím.
Vzkazujeme všem muslimům, aby vyslyšeli volání svého chalífátu, ten vám dá slávu v tomto životě. Buďte poslušni Bohovi, nebojte se přijít o svůj život....spěchejte a poslouchejte příkazy svého chalífátu. 
Modlíme se k Alláhovi, ať nás ochrání a vede nás všechny, abychom byli poslušni jeho příkazů. Ameen.

 Prohlášení zveřejněné BBC

Zdroj: bbc.com, dailymail.co.uk

Tagy článku