Muslimská učitelka v Egyptě bila křesťanské studentky, které neuměly Korán zpaměti

Muslimská učitelka v Egyptě bila křesťanské studentky, které neuměly Korán zpaměti
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: hidžáb
06 / 11 / 2016, 17:00

V Egyptě sílí na některých základních školách náboženská perzekuce křesťanů.

incident se stal v jednom z egyptských guvernorátu Šarkíje, kde se v tamní škole zavedlo povinné nošení hidžábu a studenti museli recitovat Korán zpaměti. Učitelka v jedné ze tříd pak bila ty studentky, které neuměly Korán odříkávat zpaměti.

I když si jedna z postižených studentek stěžovala řediteli školy, nábožensky horlivá učitelka nebyla nijak potrestána.

Jiný incident se stal v severním Egyptě, kde koptská křesťanka, dvanáctiletá Rahman Salemová byla ředitelkou školy suspendována ze všech školních aktivit za to, že odmítla nosit povinný hidžáb. Dvanáctiletá egyptská dívka byla potom nucena sama stát za trest na školním dvoře. 

Podle Salemové k ní ředitelka školy přišla a řekla jí, že je jí jedno, co venku nosí, ale ve škole musí chodit povinně v hidžábu. Není možné, aby měla dívka vidět vlasy, dodala podle Salemové ředitelka školy.

V současné době zesílila v Egyptě náboženská perzekuce koptských křesťanů. Ve školách, kde je zaváděna striktní islámská výuka, a na níž studují právě i koptští křesťané, jsou tito studenti často vystaveni náboženské šikaně.

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.