Muslimská žákyně se odmítala z náboženských důvodů účastnit společných hodin plavání. U Ústavního soudu však narazila

Muslimská žákyně se odmítala z náboženských důvodů účastnit společných hodin plavání. U Ústavního soudu však narazila
Autor: Flickr.com|Popisek: burkini
09 / 12 / 2016, 10:00

Ústavní soud v Karlsruhe soud nevyhověl stížnosti rodičů jedenáctileté studentky, která nesouhlasila se smíšenými lekcemi plavání z náboženských důvodů.

Žákyně si stěžovala na to, že při nošení celotělových plavek jsou jí vidět křivky těla. Proto požadovala omluvení z hodin plavání, protože jsou za těchto podmínek v rozporu s jejím náboženstvím, tedy islámem.

Ústavní soud, který o věci v konečné instanci rozhodoval, však stížnost zamítl, protože podle jeho názoru islám striktně nevymezuje oblečení, které je vhodné pro konkrétní situace věřících. Dívka tak z hodin plavání osvobozena nakonec nebyla a musí se jich povinně zúčastnit, a to s dívkami i chlapci.

V Německu však nejde o ojedinělý případ. V roce 2013 odmítl Nejvyšší správní soud v Lipsku uvolnit ze smíšených hodin plavání třináctiletou muslimskou dívku . Ta argumentovala tím, že je to proti její víře a že jí vadí pohled na spoře oděné spolužáky.

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace