Muslimské demonstrace v Římě a Miláně: "Ne terorismu, ano mešitám"

Muslimské demonstrace v Římě a Miláně: &quote;Ne terorismu, ano mešitám&quote;
22 / 11 / 2015, 10:15

"Ne terorismu, ano mešitám," shrnul poselství manifestací Davide Piccardo z asociace zastřešující muslimské organizace v Itálii. Zároveň vyzval k většímu porozumění a otevřenosti vůči umírněnému islámu v Itálii a k "tvrdému zákroku proti znepokojivé islamofobii".

Stovky muslimů se včera zúčastnily dvou manifestací proti terorismu, které se konaly v Římě a Miláně. Informovala o tom agentura AFP. Cílem akcí bylo podle organizátorů vyjádřit solidaritu s oběťmi nedávných atentátů v Paříži a zároveň nesouhlas s pácháním násilí ve jménu islámu.

"Poselství je jasné: Teroristé nesmějí pokračovat v útocích ve jménu muslimů nikde na světě," uvedl Abdellah Redouane, který stojí v čele Islámského kulturního střediska v Římě.

Účastníci demonstrace nesli transparenty s nápisy jako například "Korán je proti násilí", "My nejsme nepřítel", "Islám znamená mír" či "Solidarita s pařížskými oběťmi". Hlavním heslem manifestací bylo "Ne mým jménem", které odkazuje na dřívější akce nejen evropských muslimů odsuzujících teroristické činy spáchané ve jménu jejich víry.

Obě demonstrace ve dvou největších italských městech se konaly za zvýšeného dohledu policie.

 

Tagy článku