Muslimské demonstrace v Římě a Miláně: "Ne terorismu, ano mešitám"

Muslimské demonstrace v Římě a Miláně: &quote;Ne terorismu, ano mešitám&quote;
22 / 11 / 2015, 10:15

"Ne terorismu, ano mešitám," shrnul poselství manifestací Davide Piccardo z asociace zastřešující muslimské organizace v Itálii. Zároveň vyzval k většímu porozumění a otevřenosti vůči umírněnému islámu v Itálii a k "tvrdému zákroku proti znepokojivé islamofobii".

Stovky muslimů se včera zúčastnily dvou manifestací proti terorismu, které se konaly v Římě a Miláně. Informovala o tom agentura AFP. Cílem akcí bylo podle organizátorů vyjádřit solidaritu s oběťmi nedávných atentátů v Paříži a zároveň nesouhlas s pácháním násilí ve jménu islámu.

"Poselství je jasné: Teroristé nesmějí pokračovat v útocích ve jménu muslimů nikde na světě," uvedl Abdellah Redouane, který stojí v čele Islámského kulturního střediska v Římě.

Účastníci demonstrace nesli transparenty s nápisy jako například "Korán je proti násilí", "My nejsme nepřítel", "Islám znamená mír" či "Solidarita s pařížskými oběťmi". Hlavním heslem manifestací bylo "Ne mým jménem", které odkazuje na dřívější akce nejen evropských muslimů odsuzujících teroristické činy spáchané ve jménu jejich víry.

Obě demonstrace ve dvou největších italských městech se konaly za zvýšeného dohledu policie.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.