Muslimské dívky se musejí povinně zúčastňovat společných hodin plavání, nařídil soud

Muslimské dívky se musejí povinně zúčastňovat společných hodin plavání, nařídil soud
Autor: Flickr.com|Popisek: muslimky
10 / 01 / 2017, 15:00

Evropský soud pro lidská práva dnes rozhodl, že švýcarské úřady neporušily úmluvu o lidských právech, když odmítly osvobodit muslimské žákyně od společných plaveckých kurzů.

Soud sice při svém zdůvodnění rozsudku uvedl, že krok švýcarských úřadů byl zásahem do svobody vyznání, na druhé straně byl plně v souladu se švýcarskými zákony.

Umožnil totiž muslimským dívkám, které odmítly se společných hodin plavání zúčastnit, aby se mohly integrovat do společnosti.

„Škola zaujímá v procesu sociální integrace významné místo, především pro žáky zahraničního původu,“ uvedl soud v tiskovém prohlášení. Proto také tento faktor převážil nad přáním rodin muslimek se společných školních aktivit zúčastnit.

Případ k Evropskému soudu pro lidská práva dali dva švýcarští občané tureckého původu, protože nesouhlasily s tím, že jim za neúčast jejich dcer na hodinách plavání udělily švýcarské úřady pokutu.

 

nepřehlédněte:

Soudní verdikt v případě somálské muslimky může být pro českou justici zlomem

Majitel americké restaurace zakázal vstup muslimům. Vyvěsil nápis "Muslimové vypadněte"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace