Muslimský imám: Máme povinnost šířit islám, abyste se nedopouštěli hříchů!

Muslimský imám: Máme povinnost šířit islám, abyste se nedopouštěli hříchů!
Popisek: imám
13 / 07 / 2017, 18:45

Muslimský imám z Egypta prohlásil na melbournské konferenci, že muslimové mají povinnost šířit islám, aby zamezili lidem stát se ,,hříšnými".

Muslimský imám Sheikh Ibrahim Zidan, který přijel z Egypta na konferenci do australského Melbourne, prohlásil, že muslimové mají povinnost šířit islám ve všech státech, kde jsou minoritou, aby bylo zabráněno ,,hříchům". 

Představitel radikální linie islámu řekl, že pro muslimy je povinnostií se angažovat v dawě, termínu, který vyjadřuje politickou propagaci islámu. ,,Pokud to není (dawa) pojato správným směrem, pak to znamená, že se každý stane hříšným," prohlásil na islámské konferenci Sheikh Ibrahim Zidan, který též popularizuje zavedení práva šaría v Austrálii a dalších zemích.

V Somálsku narozená kritička islámu Ayaan Hirsi Ali ke konferenci prohlásila, že muslimové v Austrálii se postupně radikalizují a chtějí islamizovat jednotlivé instituce. Podle ní propagují segregaci mužů a žen, jsou ,,tradičně" homofobní a bojují proti ,,nevěřícím". ,,Jsou homofobní. Propagují myšlenku, že opuštění islámu by se mělo trestat smrtí. V obecné rovině šíří nadřazenost islámu nad vším ostatním, takže jeho stoupenci by měli přijmout také myšlenku, že je ,,nutné" být nepřátelský k nevěřícím a k nemuslimské společnosti," řekla Ali.

V Austrálii se počet muslimů od roku 2006, kdy jich bylo 341 000, téměř zdvojnásobil. V současné době tvoří 2,6% celkové australské populace. Zastánci tvrdé islámské linie chtějí v Austrálii dlouhodobě vybudovat chalífát a zavést právo šaría.

 

psali jsme: Kuvajtský imám zveřejnil ,,podrobný návod", jak naložit se zajatými nemuslimy. A nejen to

 

 

Zdroj: jaydafransen.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace