Muslimský kapitán lodi, který hodil přes palubu šest křesťanských migrantů, jde k soudu. Křestané prý modlením zhoršovali počasí

Muslimský kapitán lodi, který hodil přes palubu šest křesťanských migrantů, jde k soudu. Křestané prý modlením zhoršovali počasí
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: loď s uprchlíky
21 / 09 / 2016, 14:30

Kapitán lodi, který byl původem z Kamerunu, byl obžalován za to, že na konci roku 2014 vyhodil šest křesťanských migrantů lodi, protože podle něho a jeho zástupce na lodi ,,zhoršovali počasí tím, jak se modlili". Při nebezpečné cestě zahynulo celkem 21 lidí včetně sedmi malých dětí.

Alain N. B. převážel několik křestanských migrantů z Maroka do Španělska a za jejich plavby došlo k výraznému zhoršení počasí.

Alain N. B. obvinil několik křesťanů z toho, že ,,čím více se modlili, tím více se zhoršovalo počasí", proto jich šest hodil přes palubu. Podle soudních dokumentů to dosvědčilo 29 dalších přeživších. Podle obžaloby však má kapitán lodi na svědomí dalších nejméně pět pasažérů, což se bude snažit obžaloba u soudu nyní dokázat.

Podle obžaloby použili Alain N. B. a jeho zástupce, též z Kamerunu, dřevěná prkna k tomu, aby nejprve zbili nigerijského pastora a pak jej násilím ,,vyhnali" z paluby lodi vstříc jisté smrti. Podle dalších lidí, kteří byli v té době na palubě, měl kapitán se svým zástupcem záměrně pátrat po tom, kdo je křesťanem a příslušníky tohoto náboženství pak surově fyzicky napadli.

Soud se koná ve španělském městě Almeria a kapitánovi lodi hrozí až 90 let vězení, pokud bude usvědčen. Jeho zástupce mezitím zemřel a souzen tak bude pouze on.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.