Muslimský prezident: Ženy v minisukních se nevyhazují do povětří

Muslimský prezident: Ženy v minisukních se nevyhazují do povětří
Autor fotografie: Pexels|Popisek: Ilustrační foto
16 / 08 / 2016, 07:30

Almazbek Atambayev, prezident Kyrgyzstánu řekl, že tradiční islámský oděv vede k radikalismu. Šel dokonce tak daleko, že řekl, že žádná žena v minisukni na sebe nepřipoutá sebevražednou vestu a nevyhodí se do povětří.

Atambayev se snaží opakovaně odradit ženy v zemi od nošení hidžábů a nikábů a říká: „Naše ženy nosí minisukně od 50. let a nikdy nepomyslely na oblékání výbušného pásu.“

Vláda Kyrgyzstánu zahájila novou kampaň na odrazení žen od oblékání se tradičním islámským způsobem. Prezident řekl, že se bojí „arabizace“ země, což není součástí kyrgyzské historie.
V Kyrgyzstánu jsou billboardy ukazující ženy v tradičním národním oděvu v kontrastu se ženami v nikábech a burkách. Někteří muslimové se cítí kampaní uraženi a poukazují na to, že tradiční kyrgyzská pokrývka hlavy elchek je stejně konzervativní jako hidžáb.

Ale Atambayev řekl: "Když jsme začali chystat kampaň, někteří chytří lidé poukázali na minisukně.“

„Naše ženy nosí minisukně od 50. let a nikdy nepomyslely na oblékání výbušného pásu.“

"Můžete nosit boty z houně na hlavě, avšak neorganizujte atentáty. To není náboženství. Ať nosí i minisukně, ale nesmí být žádné výbuchy. Teroristé jsou šílení lidé. Oděvy lze také někdy změnit myšlenky.“

"Když jsme hledali vězně, kteří uprchli z věznice, Melis Turganbayev (bývalý ministr vnitra) za mnou přišel a řekl, že odposlouchávali telefonní hovory manželek a milenek zločinců. Jejich manželky a milenky nosily „pytle na hlavách“ a chtěly organizovat bombové útoky.“

A k tomu kyrgyzský prezident dodává: "Pokud se vám nelíbí Kyrgyzstán, můžete naši zemi opustit a jít kamkoli budete chtít. Můžeme vám platit cestovní výdaje, a to i do Sýrie."

Zdroj: British Free Press

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace